Ważne
  Dolny Śląsk: Już 86 szkół bez przemocy, czekamy na następne

  Dolny Śląsk: Już 86 szkół bez przemocy, czekamy na następne

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Do dziś do programu "Szkoła bez przemocy" zgłosiło się 86 dolnośląskich placówek. Jedną z nich jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej.
  - Zdecydowaliśmy się na udział w programie, gdyż robimy wiele działań zgodnych z jego założeniami - mówi dyrektor szkoły Krystyna Magierowska-Kasza. - W sumie mamy 650 uczniów. W szkole zamontowaliśmy monitoring. Współpracujemy ze strażą pożarną i strażą miejską. Nasi uczniowie chętnie pomagają innym. Wolontariusze współpracują z domami opieki społecznej, inni co roku organizują Pogotowie św. Mikołaja, przygotowując paczki dla dzieci z domu dziecka i szkoły podstawowej. Jeszcze inna grupa współdziała z prężnym w Bystrzycy kołem sybiraków, były nawet wspólne publikacje - informuje Krystyna Magierowska-Kasza.

  W tym roku głównym celem programu "Szkoła bez przemocy" jest promowanie idei wolontariatu.
  Do współpracy w programie zapraszamy oprócz szkół także samorządy lokalne. Biorąc udział w programie i składając deklarację finansowania wskazanych przez organizatorów działań (powiat - 30 tys. zł, gmina - 10 tys. zł), mogą uzyskać tytuł Lokalnego Partnera Programu.

  Informacje i rejestracja do programu na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska-Gazeta Wrocławska" wraz z Fundacją Orange oraz Wydawnictwem Pedagogicznym Operon.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo