Wrocław: Urzędnicy bronią łączenia szpitali

  Wrocław: Urzędnicy bronią łączenia szpitali

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przedstawiciele pacjentów i pracownicy szpitala rehabilitacyjnego z ul. Poświęckiej we Wrocławiu spotkali się dziś z Romanem Szełemejem, pełnomocnikiem marszałka Dolnego Śląska ds. ochrony zdrowia, i Jarosławem Maroszkiem, dyrektorem wydziału zdrowia w urzędzie marszałkowskim.
  Pacjenci i personel nie zgadzają się z planami urzędu, dotyczącymi połączenia placówki ze szpitalem przy ul. Kamieńskiego. Już dwukrotnie protestowali z transparentami na ulicy.

  Wielu pacjentów demonstrowało na wózkach inwalidzkich.
  - Boimy się, że gdy szpitale zostaną połączone, z czasem nie będziemy mieli gdzie się leczyć, gdyż rehabilitacja jest niedochodowa i zostanie zlikwidowana - nie kryje Marcin Antoniak, pacjent z komitetu protestacyjnego. Pielęgniarki z Poświęckiej boją się z kolei zwolnień.

  Urzędnicy zapewnili jednak, że pielęgniarki nie stracą pracy, a rehabilitacja pozostanie na miejscu. Natomiast oddział ortopedii zostanie przeniesiony na ul. Kamieńskiego.
  Jarosław Maroszek tłumaczy, że połączenie szpitali to konieczność. Głównym powodem jest sięgające 9 mln zł zadłużenie placówki z ul. Poświęckiej. Poza tym, fatalny jest stan zabytkowego budynku.

  - Po pierwszym półroczu działalności szpital miał już 2 mln strat. Nie stać nas na utrzymywanie takiego dłużnika. Łączymy go z bardzo dobrym szpitalem, aby go uratować - podkreśla Maroszek. Na październikowej sesji o połączeniu zdecydują radni. Jeśli zatwierdzą plany, placówka przy Poświęckiej będzie działać pod szyldem szpitala przy ul. Kamieńskiego od kwietnia 2010.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama