Wybieramy życzliwego wrocławianina

  Wybieramy życzliwego wrocławianina

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jesteś miły i uprzejmy nawet dla tych, których kompletnie nie znasz? Zawsze znajdziesz dobre słowo i otaczasz się ludźmi, którzy postępują podobnie? Wspólnie z urzędem miasta rozpoczynamy akcję, w której świetnie się odnajdziesz. Szukamy "Życzliwego wrocławianina 2009", czyli osoby, która w przekonaniu naszych Czytelników zasłużyła na takie wyróżnienie.
  Liczymy na Wasze propozycje, może wspólnie uda nam się obalić stereotyp wrednego kierowcy czy niemiłej pani z dziekanatu.
  W tym roku Dzień Życzliwości we Wrocławiu będziemy obchodzić już po raz czwarty. Magistrat przygotował na 21 listopada mnóstwo atrakcji podczas happeningu w Browarze Mieszczańskim.

  Wrocławianie co roku chętnie uczestniczą w tych imprezach, udowadniając, że żyjemy w wyjątkowym mieście. I właśnie podczas Dnia Życzliwości podsumujemy akcję.
  - Pamiętam, że przed rokiem tego dnia panie z dziekanatu potraktowały mnie wyjątkowo miło - uśmiecha się Agnieszka Wiśniewska, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego pochodząca z Pomorza. - Od razu poczułam się cieplej w mieście oddalonym 500 km od domu - wspomina.

  O życzliwości i wyjątkowości mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest także przekonany znany opozycjonista, prof. Karol Modzelewski.
  - Po wojnie we Wrocławiu spotykali się ludzie pochodzący ze wszystkich stron kraju - wspomina profesor. - Wszyscy byli otwarci na drugiego człowieka i życzliwi wobec siebie, bo to był sposób na te ciężkie czasy. Ale we Wrocławiu taki klimat pozostał do dziś - dodaje Modzelewski, który zamienił Wrocław na Warszawę, ale wraca tu z sentymentem.


  Jak wybierać?
  Na życzliwe osoby, które mieszkają we Wrocławiu, głosować można od piątku. Warunek - nie mogą pracować na kierowniczych stanowiskach w urzędach ani pełnić ważnych funkcji w partiach politycznych. Głosujemy, wysyłając kupony (drukujemy je w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej") lub mejle (zyczliwy2009@gazeta.wroc.pl). Eliminacje trwają do 30 października. Finał do 19 listopada. Wyniki ogłosimy 21 listopada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama