Przyjdzie IBM, będzie dobrze

  Przyjdzie IBM, będzie dobrze

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od wczoraj we Wrocławiu kryzys jakby mniej straszny.
  Choć w portfelu wciąż pustki, a bankier już sprawdza, czy stan środków na koncie pokryje ratę kredytu. Mimo że do czwartego jeszcze kilka dni (a akurat tego dnia wypada rata kredytu), a może właśnie z tego powodu - jakoś tak raźniej. Bo przyjdzie IBM i zatrudni tysiące informatyków. A tanie linie z Irlandii i Węgier biją się o nasze miasto. Żeby jeszcze łatwiej było autobusem spod domu na tramwaj dojechać, to byłaby pełnia szczęścia.

  Ale że w życiu mieć wszystkiego się nie da, to i mniej namacalnymi sukcesami trzeba się cieszyć. Choćby z tego, że tym razem zagraniczny koncern nie otwiera u nas fabryki hamulców do siekier czy migaczy do łodzi podwodnych. Po raz kolejny okazuje się bowiem, iż nie jesteśmy Chinami i zatrudnia się u nas fachowców. Nawet jeśli nie z naszej branży.

  Swoją drogą wychodzi na to, że rację mają ci eksperci, którzy powtarzali, iż na kryzysie Wrocław zyska. Już się mówiło, że nowych dużych inwestycji w stolicy Dolnego Śląska już nie będzie. Że informatyków u nas ze świecą szukać, podobnie jak księgowych. A tu proszę. IBM wyliczył, że pracowników sobie znajdzie. A urzędnicy przebąkują o kolejnych zainteresowanych Wrocławiem firmach. I znów nie tylko o tych, co chcą produkować za grosze, ale tych, które zatrudnią fachowców.

  Informatykiem nie jestem, więc praca w koncernie IBM mi nie grozi. Za to do Londynu znajomi zaprosili mnie ponad rok temu. Może więc zadzwonić i się przypomnieć. Może i ja coś z tego naszego lokalnego miniboomu będę mieć. Zanim się ten kryzys wreszcie skończy na naszych kontach. I autobus pojawi się na moim przystanku częściej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Knapikalia

   Informatyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   Chiny Panie redaktorze są pełne fachowców. Stwierdzenie "iż nie jesteśmy Chinami i zatrudnia się u nas fachowców" świadczy o tym że Pan Knapik nie jest fachowcem w swoim fachu i nie powinien pisać...rozwiń całość

   Chiny Panie redaktorze są pełne fachowców. Stwierdzenie "iż nie jesteśmy Chinami i zatrudnia się u nas fachowców" świadczy o tym że Pan Knapik nie jest fachowcem w swoim fachu i nie powinien pisać na tematy o których nie ma pojęcia. Jedynym uzasadnieniem lokalizacji IBM we Wrocławiu jest tania siła robocza osadzona w kulturze europejskiej i duża uczelnia wyższa Oprócz tego mniejszy rynek pracy niż w Warszawie i możliwość zatrudniania informatyków za około 1000Euro co jest odpowiednikiem zasiłku dla bezrobotnych we Francji lub na terenie Niemieczwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama