Kanara poznasz po garniturze

  Kanara poznasz po garniturze

  Bartłomiej Knapik, Łukasz Maślanka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy kontrolerzy biletów pracują w nowych, granatowych uniformach
  Granatowe garnitury, krawaty w tym samym kolorze z logo MPK i niebieska koszula w paski. Również służbowa. Tak od dziś wygląda większość wrocławskich kontrolerów biletów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

  - To nie są łapacze, tylko kontrolerzy biletów. Mają być widoczni i rozpoznawalni. I w ten sposób skłaniać pasażerów, by kasowali bilety - tłumaczy Witold Turzański, prezes wrocławskiego MPK.
  W eleganckich, służbowych strojach będzie pracowało 59 z 93. Dlaczego nie wszyscy? Ze względów ekonomicznych.

  W MPK tłumaczą, że początkowo zakładali, że wszyscy sprawdzający bilety będą pracownikami tego przedsiębiorstwa. Ale po dokładnym policzeniu kosztów okazało się, że część musi zostać zatrudnionych na umowę-zlecenie. To właśnie oni będą pracować po cywilnemu, a ich zarobki zależą od tego, ilu złapią gapowiczów.

  Pomysł MPK, które kontrolą biletów zajmuje się od lipca (przejął ten obowiązek od Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta), jest prosty. Mundurowi są widoczni, ale nie biegają za gapowiczami, jeśli ci uciekają z autobusów. Tym zajmują się ludzie zatrudnieni na umowę-zlecenie.

  Odkąd MPK zajmuje się kontrolą biletów, złapanych zostało 13 tysięcy gapowiczów. Oznacza to, że spółka zarobiła na kontroli już 1,5 mln zł.
  - Poprawiliśmy także windykację. Wysyłamy wezwania przedsądowe do zapłaty i przynosi to skutki - mówi Witold Turzański.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak w Matrixie

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 39

   Garnitur gustowny, ale kojarzy mi się z pewnym filmem. Czy teraz kontrolerzy będą zamiast sakramentalnego pytania/żądania: "Bilety do kontroli, proszę" zadawać pytanie: "Jesteś w Matrixie. Masz...rozwiń całość

   Garnitur gustowny, ale kojarzy mi się z pewnym filmem. Czy teraz kontrolerzy będą zamiast sakramentalnego pytania/żądania: "Bilety do kontroli, proszę" zadawać pytanie: "Jesteś w Matrixie. Masz pigułkę?"zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sam jesteś "Kanar"

   MPK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 70

   Panie Bartku

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyli jaja sobie robią

   gaax (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 48

   Mówią, że chcą żeby wszyscy byli umundurowani i że kanar to kontroler, a nie pies gończy, po czym mówią że oczywiście nieumundurowane psy gończe też będą.

   Też znam tego kanara, od lat już...rozwiń całość

   Mówią, że chcą żeby wszyscy byli umundurowani i że kanar to kontroler, a nie pies gończy, po czym mówią że oczywiście nieumundurowane psy gończe też będą.

   Też znam tego kanara, od lat już pracuje. Kiedyś pamiętam jak ze strażnikiem miejskim jeździł. I ludzie nie zauważali odblaskowej kamizelki :Dzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trochę szacunku

   tu_i_teraz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 63

   Panie Bartłomieju, tyle mówi się o 'odchamieniu' języka, który używany jest w stosunku do kontrolerów, a Pan dalej z kanarami. Liczyłbym na to, że przynajmniej w lokalnej gazecie nie będzie się już...rozwiń całość

   Panie Bartłomieju, tyle mówi się o 'odchamieniu' języka, który używany jest w stosunku do kontrolerów, a Pan dalej z kanarami. Liczyłbym na to, że przynajmniej w lokalnej gazecie nie będzie się już stosowało wyrażeń, które z zasady są obraźliwe. O ile przyjemniej byłoby napisać w tytule "Kontrolera poznasz po garniturze", nieprwadaż?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kanary do klatek

   szam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 83

   hahaha! znam tego kanara z widzenia, wyjatkowo niemily wiec nie wiem dlaczego na zdjeciu taki ucieszony:/ no chyba ze z okazji nowego wdzianka;] zreszta wszzyscy "kontrolerzy" to chamy bez szkoly!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama