Środa Śląska dostanie basen

  Środa Śląska dostanie basen

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nad stawem będzie kryty basen oraz gimnazjum. Na tę inwestycję średzianie czekali od kilkunastu lat.
  - Najpóźniej w 2012 roku mieszkańcy Środy Śląskiej będą mieli kryty basen - obiecuje Mieczysław Kudryński, zastępca burmistrza gminy.
  U marszałka Dolnego Śląska jest już kolejny wniosek o dofinansowanie tej inwestycji przez Unię Europejską.

  - Mamy nadzieję, że tym razem się uda - mówi wiceburmistrz. Wcześniej trzy podobne wnioski zostały odrzucone. W magistracie są jednak dobrej myśli i zapewniają, że jeśli i tym razem pieniędzy z Brukseli zdobyć się nie uda, basen wybudują za własne pieniądze albo wspólnie z prywatną firmą.


  Budowa ma kosztować 22,5 mln zł. Według wniosku, dotacja z Unii ma sięgnąć 9 mln zł.
  Kryta pływalnia to inwestycja, na którą mieszkańcy Środy Śląskiej czekają od początku lat 90. Już wtedy władze obiecywały, że przy Kajakach (czyli miejskim stawie) powstanie basen.
  22,5 mln zł ma kosztować budowa nowego kompleksu, w którym będzie także sauna i siłownia.
  To o tyle ważne, że w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie ma żadnego centrum rekreacyjnego.
  - A jest one potrzebne, bo Środa jest coraz większa. Przyjeżdżają tu nowi pracownicy z naszej podstrefy ekonomicznej - opowiada Andrzej Bielski, sekretarz gminy.
  W nowej pływalni będzie basen o długości 50 metrów, sauna, siłownia i kawiarnia. Niestety, w planach nie ma wodnych zjeżdżalni.

  Na tę inwestycję czekają także w gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Kilińskiego, tuż obok stawu Kajaki. Plany zakładają, że razem z basenem wybudowana będzie nowa siedziba tej szkoły. Oba budynki będą połączone korytarzem, a uczniowie na zajęciach wuefu będą mogli korzystać z pływalni.

  - Nasz budynek jest dziś za mały. Ciężko nam zorganizować tutaj choćby zajęcia pozalekcyjne - opowiada Joanna Pietrzak, zastępca dyrektora gimnazjum.

  Będą turnieje

  Średzki urząd miejski chce też przebudować stadion, na którym gra Polonia Środa Śląska.
  Na prace trzeba wydać 13 milionów złotych. Jak zmieni się obiekt IV-ligowych piłkarzy? Zrównany z ziemią zostanie budynek klubowy. Na jego miejscu stanie obiekt z łazienkami, szatniami oraz z miejscami noclegowymi. Oprócz tego, wyremontowane zostaną trybuny i zakupione automatyczne nawodnienie płyty boiska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama