Ty też możesz pomóc innym ludziom

  Ty też możesz pomóc innym ludziom

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trwa IV edycja programu "Szkoła bez Przemocy". Jej tegorocznym hasłem jest pomoc innym, czyli wolontariat.
  Do programu może przystąpić każda szkoła, wystarczy zarejestrować się na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl i określić, w jakich działaniach placówka chce uczestniczyć.

  Idei promowania wolontariatu służyć będzie wielki konkurs dla szkół. Ale oczywiście na nim się nie skończy. W planach jest też zorganizowanie Tygodnia Wolontariatu, Europejskiego Kongresu Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej, Dnia Szkoły bez Przemocy i konkursu na najlepszego wychowawcę, a także wielu czatów internetowych z ekspertami.

  Do współpracy w programie "Szkoła bez Przemocy" zapraszamy także samorządy lokalne. Biorąc udział w programie i składając deklarację finansowania wskazanych przez organizatorów działań - powiat - 30 tys. zł, gmina - 10 tys. zł - mogą uzyskać tytuł Lokalnego Partnera Programu.

  Program "Szkoła bez Przemocy" prowadzi "Polska-Gazeta Wrocławska" wraz z Fundacją Orange oraz Wydawnictwem Pedagogicznym Operon.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama