Wrocław: Kolejka ustawiła się po banknot ze Słowackim

  Wrocław: Kolejka ustawiła się po banknot ze Słowackim

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kto chciałby zapłacić 29 zł za banknot warty 20 złotych? Okazuje się, że chętnych nie brakuje. Dziś już od godziny 5 rano przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego we Wrocławiu przy ul. Ofiar Oświęcimskich ustawiali się pierwsi chętni.
  Po godzinie ósmej przed budynkiem stało już kilkadziesiąt osób. Wszyscy chcieli kupić banknot wydany przez NBP z okazji 200 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego.

  Na stronie przedniej banknotu umieszczono wizerunek Juliusza Słowackiego oraz widok dworku w Krzemieńcu, w którym od kilku lat mieści się Muzeum poety.

  Na rewersie znajduje się wierzchołek kolumny Zygmunta III Wazy na placu Zamkowym w Warszawie, sylwetki lecących żurawi oraz reprodukcja fragmentu rękopisu wiersza "Uspokojenie".

  Banknot będzie dostępny we wrocławskim oddziale NBP dziś do godz. 13.00. Znawcy przyznają, że po prostu trzeba mieć go w swojej kolekcji, a część kupujących liczy na to, że za kilka miesięcy sprzeda go nawet za kilkaset złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama