Kierowco, jadąc do Poznania omijaj rozkopany Głogów

  Kierowco, jadąc do Poznania omijaj rozkopany Głogów

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Remont drogi w podgłogowskich w Serbach. Policja ostrzega przed korkami i doradza objazdy.
  Remontowany będzie prawie dwukilometrowy fragment drogi krajowej nr 12: od zjazdu z mostu tuż za Głogowem do ul. Ogrodowej w Serbach. Za kilka dni rozpocznie się gruntowna przebudowa trasy, łącznie z wymianą konstrukcji jezdni, kanalizacji deszczowej, chodników, budową nowych zatoczek autobusowych, a nawet pogłębieniem rowów.

  Prace mają potrwać trzy miesiące, co dla kierowców przejeżdżających przez Głogów w kierunku Leszna i Poznania oznacza gigantyczne korki. A dla mieszkańców Serbów gehennę.
  - Będzie trudno - mówi sołtys wsi Alfred Krasicki. - Ani wjechać ani wyjechać z posesji. Ciekawe, po ile godzin dziennie robotnicy będą pracować. Mieszkańcy zapowiadają, że będą się im przyglądać - ostrzega sołtys.

  Ruch na trasie będzie się odbywać wahadłowo. Od godz. 7 do zmroku pokierują nim robotnicy. W nocy i w weekendy zostanie wprowadzona sygnalizacja świetlna.
  W pierwszej wersji remontowany fragment podzielono na 300-metrowe odcinki, ale po konsultacji z policją ma być inaczej.

  - Najdłuższy fragment drogi w remoncie będzie mieć aż 900 metrów - mówi Dariusz Zajączkowski z głogowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która finansuje modernizację. - Taki wariant musiała opiniować wojewódzka komenda policji.
  Prace mają potrwać trzy miesiące, co dla kierowców przejeżdżających przez Głogów oznacza gigantyczne korki.
  Inwestycję za ponad 9 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Głogowa. Kierownik robót obiecuje, że aby zmieścić się w terminie, drogowcy będą pracować na dwie zmiany.
  Zajęcie przez robotników sporego fragmentu drogi, która w Głogowie przebiega przez jedyny w promieniu 30 km most na Odrze, oznacza poważne utrudnienia komunikacyjne. Policja zapowiada, że w razie potrzeby będzie pomagać przy kierowaniu ruchem w Serbach, ale radzi, by omijać tą trasę.

  - Przy tak dużej inwestycji korków nie da się uniknąć - mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji. - Dlatego radzimy kierowcom, którzy planują jazdę przez Głogów w kierunku Poznania, aby nadłożyli drogi i kierowali się na most w Ścinawie lub Nowej Soli. Będzie szybciej i bezpieczniej.

  Inwestycja z solidnym poślizgiem

  Mało brakowało, a remont drogi w Serbach w tym roku nie doszedłby do skutku. Z zapowiedzi GDDKiA sprzed kilku miesięcy wynikało, że inwestycja na krajowej 12 miała się rozpocząć w sierpniu tego roku. Do przetargu zgłosiło się kilka firm. Wygrała go legnicka spółka ABM. Remont miała wykonać za nieco ponad 6 mln zł. Jednak w dniu podpisywania umowy firma zrezygnowała. GDDKiA negocjowała z innymi przedsiębiorstwami, które brały udział w przetargu, ale te kolejno odmawiały. W końcu inwestycję zgodziło się wykonać (za ok. 9 mln zł) PRD z Głogowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   droga

   ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław. Do Poznania jezdżą tez ludzie z Lubina, Legnicy czy Jeleniej Góry,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   helołłł

   maniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   kto jeździ z wrocka do poznania przez głogów??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama