Ważne
  Już 43 szkoły z Dolnego Śląska zgłosiły swój udział w IV...

  Już 43 szkoły z Dolnego Śląska zgłosiły swój udział w IV edycji "Szkoły bez przemocy"

  Anna Kowalska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jedną z 43 dolnośląskich szkół, które zadeklarowały swój udział w tegorocznej, IV edycji ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy", jest Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu.
  - W programie uczestniczymy po raz pierwszy. Przyglądaliśmy się poprzednim jego edycjom i uznaliśmy, że jest rozsądny - mówi wicedyrektor "trzynastki" Marzanna Wolska. - Temat wolontariatu dobrze wpisuje się w to, co od lat robimy w naszej szkole. Grupa kilkudziesięciu uczniów, współpracując z pedagogiem szkolnym, m.in. pomaga innym uczniom, odwiedza szpitale, domy opieki. W naszym gimnazjum bardzo dużo robimy na rzecz bezpieczeństwa uczniów, ale dobrych pomysłów nigdy za wiele - dodaje Marzanna Wolska.

  Rejestracja szkół zainteresowanych przystąpieniem do programu trwa nadal. Szczegóły na www.szkolabezprzemocy.pl.

  Głównym celem programu jest w tym roku promowanie idei wolontariatu, bowiem wielu młodych ludzi dopuszcza się przemocy w wyniku nudy i źle wykorzystywanego czasu wolnego. Idei promowania wolontariatu służyć będzie konkurs dla szkół. Ale na nim się nie skończy. W planach jest też zorganizowanie Tygodnia Wolontariatu, Europejskiego Kongresu Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej, Dnia Szkoły bez Przemocy i konkursu na najlepszego wychowawcę, a także wielu czatów internetowych z ekspertami.

  Do współpracy w programie "Szkoła bez przemocy" zapraszamy także samorządy lokalne. Biorąc w nim udział i składając deklarację finansowania wskazanych przez organizatorów działań (powiat - 30 tys. zł, gmina - 10 tys. zł), mogą uzyskać tytuł Lokalnego Partnera Programu.
  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska-Gazeta Wrocławska" wraz z Fundacją Orange i Wydawnictwem Pedagogicznym Operon.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo