Ważne
  Jelenia Góra: Ciepło będzie droższe

  Jelenia Góra: Ciepło będzie droższe

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Węgiel drożeje. W październiku cena sięgnie 800 zł. Opłaca się grzać gazem, choć i on już podrożał.
  Masz 50-metrowe mieszkanie spółdzielcze w Jeleniej Górze? Zamiast ok. 150 zł za ogrzewanie zapłacisz w tym roku więcej o kilka złotych miesięcznie. W ciągu roku z twojego portfela może zniknąć z tego powodu nawet 100 złotych.

  Jeśli mieszkanie ogrzewasz węglem, też lepiej zbieraj pieniądze na jego zakup. Za każdą tonę zapłacisz o 80 zł więcej niż rok temu. I to pod warunkiem, że w surowiec na cały sezon zaopatrzysz się już teraz. Sprzedawcy opału ostrzegają, że w październiku czy listopadzie może on być jeszcze droższy. Prognozują, że cena może sięgnąć nawet 800 zł za tonę.

  - To właśnie już w październiku rozpoczyna się dla nas sezon grzewczy. Teraz jest ostatnia chwila kiedy obowiązują jeszcze ceny letnie - mówi Zbigniew Krukowski ze składu opałowego przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze.

  - Na pewno wzrost popytu, który obserwujemy zawsze na koniec lata, wpłynie na ceny węgla opałowego - mówi Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
  Magdalena Woźniakowska, mieszkanka bloku przy ul. Noskowskiego już szykuje się do podwyżek.
  - Ogrzewanie pochłania większość pieniędzy, które płacę za czynsz. Nawet pomimo tego, że zakręcamy kaloryfery kiedy za oknem jest zimno - tłumaczy.
  Jeśli mieszkanie ogrzewasz węglem, też lepiej zbieraj pieniądze na jego zakup.
  W ubiegłym roku za ogrzanie 80-metrowego mieszkania pani Magda zapłaciła 3200 zł. W tym roku na ten cel wydała już 3000 zł. W sierpniu za ogrzewanie zapłaciła 260 zł.
  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które produkuje ciepło trafiające do większości budynków w Jeleniej Górze, swoją 9-procentową podwyżkę tłumaczy właśnie rosnącymi cenami surowców i nośników energii.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo