Wielka gafa wałbrzyskiego magistratu

  Wielka gafa wałbrzyskiego magistratu

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nie to zdjęcie, nie do tej okazji.
  Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zamieszczono informację dotyczącą 70 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Tekst został zilustrowany zdjęciem przedstawiającym czerwonoarmistę, który usiłuje wyrwać rower kobiecie. Nad i pod fotografią dorobiono napisy: "17 września rocznica agresji sowieckiej. Pamiętamy".

  Nie byłoby w tym fakcie nic bulwersującego gdyby nie to, że zdjęcie wykonano w Berlinie w 1945 roku i przedstawia radzieckiego żołnierza kradnącego rower Niemce.

  Można się o tym przekonać zaglądając na jedną z niemieckojęzycznych stron internetowych. Pod identyczną fotografią jest tam dokładny opis całego zajścia.
  Na tej samej stronie można także zobaczyć między innymi zdjęcia defilady nazistów przed Bramą Brandenburską oraz torturowanych więźniów w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie. Po tym jak w czwartek o całej sprawie powiadomiliśmy biuro prasowe ratusza, fotografia została usunięta.
  Po tym jak w czwartek o całej sprawie powiadomiliśmy ratusz, fotografia została usunięta.
  - Zamieścił ją administrator strony i była to jego inicjatywa - wyjaśnia Ewa Frąckowiak, rzeczniczka prasowa prezydenta Wałbrzycha. - Dobór fotografii był niefortunny. Jednak nie zamierzamy wyciągać wobec administratora żadnych konsekwencji.

  To nie pierwszy taki incydent. Przed czterema laty na stronie internetowej ratusza zamieszczono kilkanaście bajek nagranych ze stacji telewizyjnych Cartoon Network i TVP. Wówczas skończyło się na przeprosinach wysłanych do właścicieli praw autorskich, którzy zadowolili się takim załatwieniem sprawy i nie domagali się odszkodowania.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieuk

   suchy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 16

   Pan Administrator po prostu jest niedouczony, jak wielu innych młodych ludzi dzisiaj. Ale ten zapewne ma odpowiednie poparcie w magistracie. A w Wałbrzychu bezrobocie jakie jest, każdy wie he he.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama