Dutkiewicz: Jako prezydent Wrocławia nie mogę się targować

  Dutkiewicz: Jako prezydent Wrocławia nie mogę się targować

  Arkadiusz Franas

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Co ma wspólnego zarost prezydenta Wrocławia z niesprawną komunikacją miejską? Dlaczego za życia Rafała Dutkiewicza powstanie tylko jeden most na Wielkiej Wyspie? Kto tak naprawdę dostał cenny grunt na Maślicach: Zygmunt Solorz czy spółka? I co Tadeusz Różewicz ma wspólnego z aspiracjami politycznymi Rafała Dutkiewicza?
  (...) Gdy prezydent Wrocławia jest na wakacjach, to często do niego dzwonią?

  Teraz już rzadziej. Kiedyś dużo częściej. Może dlatego, że teraz głównie posługujemy się mejlami, które przychodzą na komórkę. Poza tym sierpień to taki czas, że cała Europa ma wakacje, włącznie z naszą radą miasta, więc generalnie mniej się dzieje. Podsumowując: telefonów jest mniej, wiadomości sporo. Te wakacje były wyjątkowo spokojne, jeżeli chodzi o kontakty z Wrocławiem. W ostatnim tygodniu nawet nie czytałem w internecie prasy. Dlatego zaskoczyło mnie zamieszanie ze zmianami rozkładów jazdy komunikacji miejskiej.

  I nie dzwonili z tym?

  Nie.

  Panie Prezydencie, gdy wyjeżdżał Pan na urlop, nie wiedział Pan nic o tym, jakie to będą zmiany. Coś nie chce mi się w to wierzyć.

  Nie wiem, jaki jest rodzaj zarządzania w pańskiej gazecie, ale w urzędzie miasta panuje system zdecentralizowany. Osoby odpowiedzialne za pewne sprawy podejmują decyzje same, które są "zaklepywane" na kolegium prezydenckim i następnie jest jeszcze możliwość mojej ingerencji.

  Czyli przed Pańskim wyjazdem ani wiceprezydent Wojciech Adamski, ani dyrektor wydziału transportu Marek Czuryło nie informowali Pana o planowanych zmianach?

  Nie, bo ja nie prowadzę tak szczegółowych rozmów. Ten tryb, o którym powiedziałem, został zastosowany. Ekipa pracowała nad zmianami, potem plany przedstawiono na kolegium i weszło w życie, kiedy ja miałem urlop. Poza tym zmiany w rozkładach we Wrocławiu są dosyć częste, bo miasto przechodzi permanentny remont dróg i ulic. (...)

  Cała rozmowa w piątkowym Magazynie "Polski-Gazety Wrocławskiej".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama