Dyskusja "Wrocław - europejskie miasto nauki"

  Dyskusja "Wrocław - europejskie miasto nauki"

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 21 września. Zaplanowane jest w godzinach 15-17 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Celem spotkania jest debata, jak w metropolii takiej jak Wrocław stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi nauki. Uczestnicy będą się zastanawiać, jak wzbudzić społeczne wsparcie i zrozumienie dla nauki, i jaki jest jej wkład w rozwój miasta.

  Organizatorzy oczekują, że dyskusja przyniesie nie tylko teoretyczne rozważania, ale również praktyczne wskazówki dla samorządu. Moderatorem dyskusji będzie profesor Tadeusz Luty, a głównymi dyskutantami profesor Andrzej Białas - prezes Polskiej Akademii Umiejętności, profesor Marek Bojarski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk, profesor Kazimierz Orzechowski, koordynator XII DFN oraz profesor Maciej Żylicz, prezes Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

  Do panelu zaproszono również rektorów i naukowców wrocławskich uczelni oraz mieszkańców, na których głos w dyskusji liczą organizatorzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama