Głogów: Wątpliwe papiery radnego

  Głogów: Wątpliwe papiery radnego

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Głogowska prokuratura odmówiła w środę wszczęcia śledztwa w sprawie polkowickich policjantów.
  Doniesienie o popełnieniu przez nich przestępstwa złożył Janusz Piechocki, głogowski radny miejski.
  Zarzucił im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Sprawa związana jest z wydarzeniem z lipca na drodze krajowej nr 3. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód radnego, którym jechał on jako pasażer.

  - Uwagę zwróciła zamontowana z przodu dwurzędowa tablica rejestracyjna, niezgodna z przepisami - mówi Daria Solińska z polkowickiej policji. - Stwierdzono również nieprawidłowości w oświetleniu i homologacji.

  Policjanci nabrali też podejrzeń co do wpisu potwierdzającego przegląd techniczny auta. Poprosili kierowcę i pasażera, by pojechali do komendy i wyjaśnili sprawę. Według policji Janusz Piechocki nie chciał dobrowolnie tego zrobić. - Został zatrzymany i doprowadzony do naszej jednostki - dodaje Daria Solińska.
  Po kontroli auta Janusz Piechocki trafił na komendę. Potem poskarżył się na policjantów.
  Po przesłuchaniu głogowianin został zwolniony do domu. Później złożył doniesienie na policjantów, a głogowska prokuratura rozpoczęła postępowanie w jego sprawie.

  - Wyjaśniana jest, między innymi, kwestia, czy właściciel auta posłużył się dokumentem poświadczającym nieprawdę - mówi prokurator Marek Wójcik.
  Janusz Piechocki nie chce komentować sprawy. - Wypowiem się dopiero po zakończeniu wszystkich procedur - mówi głogowski radny. Dodaje, że potwierdzenia o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie policjantów przez prokuraturę jeszcze nie dostał, ale jeśli decyzja będzie dla niego negatywna, złoży apelację.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama