Miasto pozwie CBA

  Miasto pozwie CBA

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W przyszłym tygodniu miasto Wrocław pozwie do sądu Centralne Biuro Antykorupcyjne - zapowiedział w piątek wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.
  Władze miasta nie zgadzają się bowiem z wynikami kontroli, którą CBA przeprowadziło w aquaparku. Agentom CBA nie podobało się to, w jaki sposób do udziału w przedsięwzięciu wybrano niemiecką firmę InterSPA.

  - Raport jest nierzetelny i nieobiektywny. Nie ma w nim żadnych zarzutów o charakterze korupcyjnym - przekonuje Bluj, dodając, że kontrola CBA przeprowadzona była z naruszeniem przepisów.
  Ale treści raportu urzędnicy nie chcą ujawnić. Nie zdradza go też CBA.
  Pracownicy ratusza twierdzą, że CBA nie podało żadnych podstaw prawnych i nie wskazało powodów kontroli tej miejskiej inwestycji.

  Czego Wrocław będzie żądać w sądzie?
  - Jeszcze nie wiemy. Na razie przygotowujemy pozew - mówi mecenas Małgorzata Węgrzyn-Wysocka z kancelarii CWW, która przygotowywała dla magistratu jedną z opinii na ten temat.
  Prawnicy nie wykluczają, że procesy mogą być dwa. Jeden - karny, a drugi - o naruszenie dobrego imienia Wrocławia. Jego władze mogłyby wówczas domagać się odszkodowania lub zadośćuczynienia.

  - Zarzuty wobec CBA są bezpodstawne i stanowią próbę obrony urzędu, w którego działaniach funkcjonariusze CBA ujawnili szereg nieprawidłowości - oświadczył tymczasem Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

  Protokół kontroli, wraz z innymi materiałami, został przekazany przez CBA do prokuratury.
  Agenci winą za nieprawidłowości przy podejmowaniu decyzji, dotyczących tej sztandarowej miejskiej inwestycji, obwiniają Rafała Guzowskiego, dyrektora departamentu infrastruktury i gospodarki we wrocławskim magistracie.

  Gmina broni Guzowskiego, mówiąc, że nie był on koordynatorem projektu budowy aquaparku.
  Ale walne zgromadzenie wspólników Wrocławskiego Parku Wodnego (spółka, która prowadzi aquapark) odwołało Rafała Guzowskiego z rady nadzorczej. To przypadek?
  Wiceprezydent Maciej Bluj mówi, że Guzowski był zmęczony. Odwołano go też dlatego, że jako specjalista od inwestycji, przestał być potrzebny w aquaparku, bo realizacja tej inwestycji już się zakończyła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama