Gminy zaczynają już oszczędzać na sprzątaniu i remontach...

  Gminy zaczynają już oszczędzać na sprzątaniu i remontach dróg

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Do samorządów wpływa dużo mniej pieniędzy. Dolnośląskie miasta ratują budżety kredytem.
  W kasach największych miast w regionie jest mniej, niż planowano. Mniejsze wpływy z podatków i brak chętnych na nieruchomości - to wszystko powoduje, że gminy muszą zacząć oszczędzać i rezygnują z inwestycji i wielu innych wydatków.

  W Świdnicy nie powstanie w tym roku oświetlenie ulic Marii Skłodowskiej-Curie oraz Świętojańskiej. Nie ruszy też budowa kanalizacji deszczowej. Odsunięte w czasie zostało również ocieplanie budynków oświatowych. W związku z tym w tym roku nie uda się dokończyć remontu Gimnazjum nr 4.

  Na razie mieszkańcy podchodzą do tego spokojnie.
  - Chyba każdy z nas odczuł kryzys gospodarczy, więc logiczne, że dotknął on też samorządy - mówi Hanna Jaskóła ze Świdnicy.
  I dodaje, że ona już odczuła kryzys. - U mnie na ulicy mieli budować oświetlenie, którego nie będzie, bo zabrakło pieniędzy. Szkoda, ale rozumiem to, bo sama remont kuchni musiałam odłożyć na później - mówi kobieta.

  Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, przyznaje, że kryzys, który dotyka rynek nieruchomości, obserwują również w tym mieście.
  - Trudniej jest dziś sprzedać nieruchomości, dlatego konieczne było wprowadzenie zmian w budżecie. Niezależnie od ograniczeń wydatków podwajamy też wysiłki, by znaleźć nabywców na tereny i obiekty, które przeznaczyliśmy do sprzedaży - dodaje Pałac.

  Podobnie robią w Stroniu Śląskim. Samorządowcy liczyli tu na dochód ze sprzedaży wyludnionej w latach 70. ubiegłego wieku wsi Rogóżka. Jej kupnem była nawet zainteresowana najbogatsza Polka - Grażyna Kulczyk.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprzątanie? HAHA!

   Don Pedro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   No to Wrocław zarobił juz krocie chyba. Na Grobli nie opróżniaja kosza na smieci (jedynego w promieniu kilometra) już trzeci tydzień. TAK TRZYMAĆ BRUDASY Z URZĘDU MIEJSKIEGO. W DOMU PEWNIE mają tak...rozwiń całość

   No to Wrocław zarobił juz krocie chyba. Na Grobli nie opróżniaja kosza na smieci (jedynego w promieniu kilometra) już trzeci tydzień. TAK TRZYMAĆ BRUDASY Z URZĘDU MIEJSKIEGO. W DOMU PEWNIE mają tak samo, więc o co chodzi.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama