To chmura zabiła pilota awionetki i jego żonę w Pastewniku

  To chmura zabiła pilota awionetki i jego żonę w Pastewniku

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Biegli z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy badali miejsce piątkowej katastrofy samolotu w Pastewniku koło Jeleniej Góry, uważają, że jego przyczyną były prawdopodobnie fatalne warunki atmosferyczne.
  W wypadku zginęły dwie osoby: 57-letni pilot i jego żona. Niewielka awionetka typu Piper, która wystartowała z lotniska w Mielcu, rozbiła się na zboczu góry, w gęstym lesie.

  Przed katastrofą pilot zgłaszał przez radio pogorszenie warunków pogodowych i informował o obniżeniu wysokości lotu. Według Ryszarda Rutkowskiego, przedstawiciela Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, lot był wykonywany zbyt nisko, bo maszyna zawadziła o drzewa na szczycie góry.

  Jak udało się nam ustalić w biurze prognoz meteorologicznych, w piątek nad Jelenią Górą i w okolicach chmury wisiały już na wysokości 500 m nad poziomem morza. Podobną wysokość ma też góra, na której rozbił się samolot.

  Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe żadne samoloty nie startowały tego dnia z jeleniogórskiego lotniska. Tam miała właśnie wylądować rozbita maszyna. Do celu zabrakło jej zaledwie kilku kilometrów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama