Superszkoła na wrocławskich Krzykach

  Superszkoła na wrocławskich Krzykach

  Marcin Torz, MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nowa szkoła i przedszkole we Wrocławiu. Lekcje biologii będą prowadzone w ogrodzie.
  Właśnie ogłoszono przetarg na budowę nowej szkoły we Wrocławiu. Budynek powstanie na osiedlu Krzyki, tuż przy ulicach Róży Wiatrów i Wietrznej. - To będzie nowoczesna szkoła, która zachwyci nie tylko swoim wyglądem, ale i funkcjonalnością - zapewnia Urszula Badura, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich, jednostki, która w imieniu miasta odpowiada za budowę.

  Budynek będzie miał cztery skrzydła, które zostaną połączone holem. - W jednym znajdzie się przedszkole, dwa środkowe przeznaczono dla szkoły podstawowej, a w ostatnim zaplanowano bibliotekę i sale sportowe - wylicza Badura.

  W holu uczniowie przebiorą się w szatni, którą tam zaprojektowano. Tam też zlokalizowane zostaną biura i pomieszczenia techniczne. Nie zabraknie też ogrodów zimowych. Planuje się, że będą tam prowadzone lekcje biologii. Cały budynek zaprojektowany został tak, aby podzielić dzieci z uwagi na wiek. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  Budynek będzie miał cztery skrzydła, które zostaną połączone holem.
  - W przedszkolu 3- i 4-latki będą miały swoje sale na parterze, a dzieci starsze: 5- i 6-latki na piętrze - opowiada Badura. - Podobnie w podstawówce. Klasy 0-III zajmą parter, a klasy IV-VI - piętro.
  Urzędnicy planują, że szkoła powstanie na początku 2011 roku. W sumie pomieści się tam nawet 600 uczniów i 150 przedszkolaków.

  Urzędnicy chcą wybudować kolejne szkoły. Wiadomo, że do nowego budynku przeprowadzą się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Teraz mieści się w kwadratowym budynku przy ul. Grochowej. Ale być może jeszcze przed Euro 2012 uczniowie trafią do obiektu przy ul. Kuronia. Nowoczesny, przeszklony budynek pomieści 900 uczniów.
  Przebudowana zostanie również podstawówka nr 84 przy ul. Górnickiego.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie będzie żadnej szkoły

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 81 / 65

   Szkoły nie będzie. Na stronie inwestycji wrocławskich jest informacja, że projekt jest zaniechany. Nie ma pieniędzy. Poszły na stadion. Ten na trzy mecze reprezentacji a później dla Śląska Wrocław....rozwiń całość

   Szkoły nie będzie. Na stronie inwestycji wrocławskich jest informacja, że projekt jest zaniechany. Nie ma pieniędzy. Poszły na stadion. Ten na trzy mecze reprezentacji a później dla Śląska Wrocław. Tak, tego Śląska co w silnej polskiej ekstraklasie jest gdzieś w środku tabeli a na mecze chodzi coś koło 5..6 tysięcy szalikowców. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław to beznadziejne miasto.

   8456 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 50

   "Urzędnicy chcą wybudować kolejne szkoły" - porzucą swoje pieczątki, telefony, biurka i pobiegną szybko budować nowe szkoły, których brakuje np. na Zgorzelisku gdzie przez ostatnie kilka lat...rozwiń całość

   "Urzędnicy chcą wybudować kolejne szkoły" - porzucą swoje pieczątki, telefony, biurka i pobiegną szybko budować nowe szkoły, których brakuje np. na Zgorzelisku gdzie przez ostatnie kilka lat dachbud powiększył osiedle 2x, a w małej SP nr 10 dzieci uczą się na dwie zmiany. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zwłaszcza, że w podstawówkach jest BIOLOGIAa...

   wroc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 52

   W szkołach podstawowych przedmiot bedący połączeniem biologii, chemii, fizyki i geografii nazywa się PRZYRODA.

   Za niekompetencję dziękujemy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama