Oskarżony za rzeź

  Oskarżony za rzeź

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na wokandzie jeden z najokrutniejszych mordów w dziejach Legnicy.
  Przed legnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się wczoraj proces Łukasza M. (19 lat), oskarżonego o popełnienie jednej z najbardziej makabrycznych zbrodni w powojennych dziejach miasta.

  Policjanci wprowadzili go skutego kajdankami. Wysoki, krótko ogolony młody człowiek, o twarzy bez wyrazu. Ubrany jak na wakacjach: krótkie spodenki, T-shirt. Sędzia Witold Wojtyło kręci z niedowierzaniem głową i tłumaczy oskarżonemu: - Sąd to instytucja wymierzająca sprawiedliwość. Proszę na przyszłość dostosować ubiór do tego miejsca.

  Łukasz M. potwierdza, że zrozumiał. Później z kamienną twarzą wysłuchuje aktu oskarżenia. Prokurator Arkadiusz Kulik przez pięć minut wylicza ciosy, które M. zadał kobiecie. Pastwił się nad nią tłuczkiem do rozbijania mięsa. Zniszczył cztery noże. Policjanci, którzy niejedno widzieli, na widok zmasakrowanego ciała odwracali głowy i wymiotowali.
  Prokurator Arkadiusz Kulik przez pięć minut wylicza ciosy, które M. zadał kobiecie.

  Ta zbrodnia wstrząsnęła Legnicą. Był 7 listopada minionego roku. Ofiara, Urszula J., żyła z dziadkiem Łukasza M. Gdy ten zmarł, przygarnęła chłopaka do siebie, bo matka wyrzuciła go z domu. Kobieta lubiła wypić, ale wszyscy, którzy ją znali, mówili, że miała złote serce. Ale gdy Łukasz M. wyniósł z domu pralkę i inne cenne rzeczy, kazała mu się wynosić. Zamieszkał w noclegowni. Pracował dorywczo, pił alkohol, zażywał narkotyki.

  W dniu morderstwa wypił z kolegą dwie butelki wódki. Wieczorem wszedł do kamienicy, w której mieszkała Urszula J. Wykopał drzwi. Ponoć pili razem wódkę, potem się pokłócili. Zdaniem prokuratury chłopak chwycił za nóż.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama