Wrocław: Policjanci z dworca PKP nie chcą się przenieść do...

  Wrocław: Policjanci z dworca PKP nie chcą się przenieść do kontenera

  Łukasz Maślanka, Martyna Jurkiwicz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci tłumaczą, że przeprowadzka komisariatu to spore wyzwanie
  1/4
  przejdź do galerii

  Policjanci tłumaczą, że przeprowadzka komisariatu to spore wyzwanie ©fot. Tomasz Hołod

  Funkcjonariusze z komisariatu kolejowego na wrocławskim Dworcu Głównym nie będą mieli gdzie się podziać. Pod koniec roku, a najdalej w styczniu przyszłego, dworzec ma zostać bowiem zamknięty. Wkroczą tam robotnicy. PKP rozpocznie kapitalny remont od podziemi aż po dach.
  Policja nie ma pomysłu, gdzie się w tym czasie podziać.

  Paweł Petrykowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego dolnośląskiej policji, przekonuje, że nieustannie toczą się rozmowy na ten temat z koleją. - Pomimo remontu chcielibyśmy tam zostać - mówi Petrykowski.

  Teoretycznie policjanci mogliby przenieść się do tymczasowych kontenerów. Taki właśnie los spotka kasy biletowe czy kolejarzy obsługujących stację. - I my rozważamy taką ewentualność - mówi Petrykowski.

  Ale funkcjonariusze tłumaczą, że w ich przypadku to nie takie proste. Nie wystarczy bowiem przeniesienie biurek. Trzeba też wybudować cele, w których zamykane mogłyby być osoby zatrzymane. Kolejne wyzwanie to system dworcowego monitoringu. To właśnie w pomieszczeniach dyżurnego z komisariatu kolejowego stoją dziś ekrany, na których można obserwować to, co dzieje się w hallu czy na peronach największej w mieście stacji.

  Na razie nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że PKP nie chce zgodzić się na to, by komisariat pozostał w głównym budynku w czasie remontu. Kolej tłumaczy to względami bezpieczeństwa.
  Mniejszy problem będzie z pozbyciem się z dworcowego budynku sprzedawców frytek, knysz czy kawy. Im kończą się już umowy najmu pomieszczeń.
  Remont dworca ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. W grudniu poznamy jego wykonawcę.
  Remont dworca ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. W grudniu poznamy jego wykonawcę. Tak deklaruje Michał Wrzosek, rzecznik PKP SA.
  Z budynku będą musiały wyprowadzić się także kasy biletowe. Już wiadomo, że przeniosą się do kontenerów, które zostaną ustawione w dwóch miejscach: na tyłach Głównego przy ul. Suchej i przy ul. Piłsudskiego.

  Remont całego zabytkowego budynku ma się ciągnąć aż do 2012 roku.
  Choć duża część gmachu zmieni się w galerię handlową, po przebudowie znajdzie się tam także miejsce dla policjantów. Komisariat kolejowy ma działać w tym samym miejscu, co dzisiaj.

  Zobacz, jak będzie wyglądał dworzec po remoncie. Zdjęcia w załączniku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama