Opera Wrocławska nie podda się kryzysowi

  Opera Wrocławska nie podda się kryzysowi

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Siedem premier, w tym jedną superprodukcję planuje Opera Wrocławska na najbliższy sezon 2009/2010 r.
  Superprodukcję - "Turandot" Pucciniego w reż. Michała Znanieckiego, wystawi w czerwcu przyszłego roku na Pergoli.

  W sierpniu Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, podpisał aneks do umowy o tzw. współprowadzeniu przez ministerstwo (razem z samorządem województwa dolnośląskiego) Opery Wrocławskiej. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że minister ją współfinansuje.

  Rocznie Opera dostanie 5 mln 978 tys. zł z ministerstwa, a samorząd województwa dotować będzie instytucję kwotą ponad 13 mln zł.

  - Nie chcemy, by kryzys odbił się na perle polskiej kultury - zadeklarował w Operze Jacek Gawroński, dyrektor wydziału kultury urzędu marszałkowskiego.
  Rocznie Opera dostanie 5 mln 978 tys. zł z ministerstwa.
  - Dwa sezony temu mieliśmy do dyspozycji 30 mln zł, za te pieniądze wystawiliśmy dziewięć premier i dwie superprodukcje - wspomniała Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. - Teraz nie stać nas na dwie superprodukcje w sezonie, więc w tym sezonie planujemy jedną na Pergoli, w następnym pokażemy drugą superprodukcję w Hali Stulecia - dodała.

  - Plenerowe spektakle są dla nas bardzo ważne, po ich obejrzeniu widzowie, którzy wcześniej nie chodzili do opery, przychodzą na spektakle do naszej siedziby przy ulicy Świdnickiej - mówi Ewa Michnik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OK

   laco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   OK

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama