Sprzedaż podręczników jest kłopotem dla wszystkich

  Sprzedaż podręczników jest kłopotem dla wszystkich

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  To niemożliwe, by jedna księgarnia miała wszystkie podręczniki dostępne na rynku
  Rozmowa ze Stefanem Pełką z wrocławskiej księgarni Kwant.

  Księgarnia Kwant prowadzona przez Pana specjalizuje się w książkach naukowych i technicznych. Sprzedajecie też podręczniki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów?

  Oczywiście, sprzedajemy podręczniki, staramy się mieć jak najpełniejszą ofertę.

  Podręczniki to kłopot dla księgarza?

  Niestety, ich sprzedaż jest bardzo kłopotliwa i nie tylko kłopotliwa, ale także kosztowna. Płacimy hurtowniom za książki, nie dostajemy ich do dystrybucji komisowej. Terminy zapłaty za nie są bardzo krótkie. Jeśli zamawiam książki w sierpniu, wyznaczany jest mi termin rozliczenia na 10 września, co jest dużym utrudnieniem, bo 10 września to przecież sam środek sprzedaży. W tym roku współpracuję z dobrą hurtownią, która daje czterodniowe terminy zapłaty. Dla mnie to niezła współpraca, bo dostaję czterodniowy kredyt.

  Za dawnych czasów uczeń przed wakacjami dowiadywał się, jaką książkę ma kupić. Bywało, że po wakacjach nauczyciel mówił o innym podręczniku i trzeba było oddać kupioną książkę do księgarni. To się zdarza także dziś?

  Tak. Na ogół nie jest to dla nas problem, z ważnych powodów przyjmujemy kupione już książki. Tylko tłumaczenie, że "dziecko się pomyliło", jest nieporozumieniem, bo to rodzice powinni wiedzieć, jakie książki mają kupić.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama