Wrocławska Selena: Kolejny kwartał wzrostu

  Wrocławska Selena: Kolejny kwartał wzrostu

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Grupa Selena, holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej uzyskała w pierwszym półroczu 2009 roku przychody w wysokości 252,2 mln zł, co oznacza wzrost o 10,4 proc. wobec analogicznego okresu roku ubiegłego.
  Zysk netto ukształtował się na poziomie 11,8 mln zł (wobec 3,3 mln zł w pierwszym półroczu 2008), co pozwoliło uzyskać rentowność netto w wysokości 4,67 proc. (w porównaniu do 1,45 proc. w pierwszym półroczu 2008).

  Pomimo spowolnienia gospodarczego i spadku PKB w większości krajów działalności Seleny, przychody grupy ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2009 roku wzrosły o 23,7 mln zł (10,4 proc.). Pozytywny wpływ na uzyskany wynik miały m.in. rozwój sprzedaży systemów ociepleń Tytan EOS na rynku polskim (wzrost o ok. 11 mln), umocnienie się euro do złotówki oraz przychody zrealizowane przez nowe spółki nabyte lub utworzone w latach 2008-2009: Polyfoam w Turcji, Selena Shanghai Trading w Chinach oraz Kvadro w Rosji.
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama