Powiat świdnicki: Znakowa rewolucja na drogach

  Powiat świdnicki: Znakowa rewolucja na drogach

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na drogach w powiecie świdnickim wymieniono 600 znaków. Część z nich została usunięta, bo stały w niewłaściwych miejscach, bądź dublowały się z innymi znakami.
  Cała akcja wymiany była bardzo pracochłonna. Najpierw wybrane kilometry dróg filmowano, potem na tej podstawie powstawała dokumentacja z propozycją zmiany organizacji ruchu. Dokumenty szły do zatwierdzenia przez odpowiednie służby, a następnie nanoszono poprawki bądź od razu wcielano projekt w życie.

  - Oprócz montowania i stawiania nowych znaków drogowych, niektóre istniejące znaki zmieniły lokalizacje a inne zostały naprawione. Okazało się także, że kilka znaków było zupełnie zbędnych. Zostały one zdemontowane - mówi Marek Olesiński, Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

  Wszystkie te prace wykonali pracownicy SDPŚ i Wydziału Komunikacji świdnickiego starostwa przy dużym wsparciu osadzonych z Aresztu Śledczego w Świdnicy. Dzięki temu nie trzeba było wynajmować firm zewnętrznych, co dało spore oszczędności w budżecie powiatu.

  - Mamy nadzieję, że nasze działania wyeliminują w znacznym stopniu możliwości popełniania błędów przez kierowców, a z pewnością podniosą bezpieczeństwo na drogach powiatowych - podkreśla Roman Etel z Zarządu Powiatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama