Zbrodnia sprzed lat będzie ukarana

  Zbrodnia sprzed lat będzie ukarana

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zamieszany w brutalne zabójstwo gangster, który przez lata ukrywał się w Syrii, niebawem stanie przed sądem.
  Wrocławska prokuratura oskarżyła go kilka dni temu o udział w brutalnym zabójstwie braci S. z Głogowa, właścicieli kantoru wymiany walut.

  Do zbrodni doszło 1 października 1998 roku. Zabójstwo braci S. przygotowali gangsterzy jednej z grup działających w tamtym czasie na południowo-zachodnim pograniczu.
  Oskarżony, właśnie Bartłomiej M., był jednym z szefów tego gangu. Z ustaleń śledztwa wynika, że pomysł napadu na braci S. podsunął bandzie jeden z mieszkańców Głogowa.

  Gangsterzy starannie się przygotowali. Specjalnie przerobili samochód osobowy tak, by zrobić miejsce dla strzelca z kałasznikowem. Bracia S. byli śledzeni.
  Do zabójstwa doszło wcześnie rano między Szprotawą a Piotrowicami. Ofiary zamachu jechały samochodem, kie-dy wyprzedził je ford.

  W tyle samochodu, w miejscu, które powstało po wymontowaniu pokrywy bagażnika i tylnego siedzenia, był zabój-ca z kałasznikowem. Zdaniem prokuratury to Rosjanin związany z gangiem. Bartłomiej M. kierował fordem. Bracia S. zginęli na miejscu. Bandyci zrabowali im 300 tysięcy złotych.

  Oskarżony Bartłomiej M. to jedna z ostatnich osób związanych z tą sprawą, która stanie przed sądem. Przez wiele lat ukrywał się przed prokuraturą, która ścigała go listem gończym.
  Wreszcie policjanci namierzyli go w Syrii. W styczniu gangster został wydany polskim władzom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama