Zlot podróżników w Srebrnej Górze

  Zlot podróżników w Srebrnej Górze

  Elżbieta Węgrzyn

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od 4 do 6 września twierdza w Srebrnej Górze będzie gościć uczestników Festiwalu Podróżniczego Trzy Żywioły. To największa podróżnicza impreza plenerowa w Polsce.
  Gwiazdą festiwalu będzie Petr Jahoda - słynny czeski podróżnik, który niemal cały rok spędza na ekspedycjach i zbieraniu materiałów do publikacji fotograficznych.

  Imprezę poprowadzą Marek Tomalik, z zawodu geolog, a z zamiłowania podróżnik, dziennikarz "National Geographic Polska", a także Piotr Trybalski, znany geograf, dziennikarz i podróżnik.
  W programie przewidziano m.in. pokazy slajdów, maraton filmowy, spotkania z podróżnikami.

  Poranki i popołudnia uczestnicy festiwalu będą mogli spędzić na zwiedzaniu twierdzy oraz indywidualnych spotkaniach z podróżnikami, natomiast piątkowy i sobotni wieczór zajmą im spotkania i prelekcje poświęcone Himalajom, Papui z Antypodów, azjatyckiemu Laosowi czy położonemu na równiku południowoamerykańskiemu Ekwadorowi.

  Będzie można wysłuchać też ciekawych opowieści o miejscach, które choć nie są dla nas egzotyczne, to mają w sobie magię. Będą pogadanki na temat Gór Stołowych i Izerskich, Huculszczyzny i czeskiego pogranicza. Organizatorzy przygotowali miejsca na ogniska i noclegi.
  Udział w imprezie jest płat-ny. Karnet kosztuje 25 złotych i można go kupić przed rozpoczęciem obchodów w Twierdzy w Srebrnej Górze.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama