Górnik - Tęcza 2:0

Pod wodzą Roberta Bubnowicza Górnik zdobył już 15 punktów
Pod wodzą Roberta Bubnowicza Górnik zdobył już 15 punktów Dariusz Gdesz
Górnik wygrywa po raz piąty, grupa pościgowa wciąż blisko.

Piąte zwycięstwo w sezonie potwierdziło, że Górnik Wałbrzych nie jest przypadkowym liderem. Ale i najgroźniejsi przeciwnicy nie składają broni. Cztery zespoły, które są w grupie pościgowej, solidarnie wygrywały swoje mecze i do lidera tracą zaledwie trzy punkty.

Górnik podejmował na własnym boisku Tęczę Krosno Odrzańskie, a zatem zespół z czołówki tabeli. Nie pozostawił jednak rywalom złudzeń, od początku grając agresywnie. Autorem obu bramek dla ekipy z Wałbrzycha był Paweł Tobiasz. W 16 minucie dopadł przed polem karnym rywali do piłki wybitej po rzucie rożnym i pewnie umieścił ją w siatce. W 68 min głową wykończył dokładne dośrodkowanie kolegi z zespołu.

Za Górnikiem w tabeli są cztery zespoły, które mają po 12 punktów. Motobi Bystrzyca odprawiło z bagażem trzech goli Celulozę Kostrzyn (dwa gole Sławomira Rosieckiego).
Polonia Trzebnica pokonała Chrobrego Głogów. Pierwszy gol padł po kuriozalnym błędzie bramkarza gości. Wykorzystał go Marcin Bobik. Drugą bramkę strzelił po indywidualnej akcji w 53 minucie Edwin Kuszyk.

Najciekawszy mecz zobaczyli kibice w Iłowej. Tamtejszy Vitrosilicon podejmował Polonię/Spartę Świdnica i mimo strzelonych dwóch bramek musiał uznać wyższość przyjezdnych.

Gospodarze już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0 po bramce Adriana Mentela i rzucie karnym wykonywanym przez Grzegorza Borkowskiego. Wydawało się, że jest już po meczu, ale na szczęście piłka nożna to sport nieprzewidywalny.

Górnik nie pozostawił jednak rywalom złudzeń, od początku grając agresywnie

W przerwie podopieczni Jarosława Pedryca musieli usłyszeć solidną reprymendę. - Powiedziałem im, że prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale po tym, jak kończą - tłumaczył szkoleniowiec już po spotkaniu. No i jego zawodnicy obudzili się, bo kolejne 45 min w ich wykonaniu było kapitalne.

Po rozpoczęciu drugiej połowy w ciągu trzech minut wyrównali stan rywalizacji. W 47 min bramkę kontaktową strzelił Marcin Józefowicz, a 60 sekund później Dariusz Filipczak. To jednak nie był koniec. Na 20 min przed ostatnim gwizdkiem sędziego trzy punkty Polonii/Sparcie zapewnił Krzysztof Goździejewski.