Spółki Czarneckiego odrabiają straty

  Spółki Czarneckiego odrabiają straty

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W środę akcje spółek związanych z Leszkiem Czarneckim nie taniały. Cena walorów Noble Banku zwiększyła się o 5 proc., a kurs LC Corp. i Getinu nie zmienił się.
  Nie potwierdziły się więc przypuszczenia, że wtorkowa informacja "Rzeczpospolitej" o współpracy wrocławskiego biznesmena ze Służbą Bezpieczeństwa zachwieje jego biznesem. Wrocławscy przedsiębiorcy nie spodziewają się, że interesy najbogatszego Polaka ucierpią.

  Jedna ze spółek Leszka Czarneckiego - LC Corp. - buduje największy we Wrocławiu wieżowiec Sky Tower. Czy teraz ludzie zechcą wydawać miliony na te apartamenty?
  - Sytuacja na rynku apartamentowców nie jest najlepsza - mówi Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości. - Ludzie coraz częściej zastanawiają się, czy wybierać mieszkania o podwyższonym standardzie deweloperskim, czy też decydować się na droższe apartamentowce. Jednak Sky Tower to prestiżowa lokalizacja i ze sprzedażą tych mieszkań nie powinno być kłopotów.

  Podobnie uważa Marcin Kląskała, właściciel wrocławskiego biura nieruchomości.
  - Apartamentowiec musi mieć dobrą lokalizację - mówi Marcin Kląskała. A Sky Tower taką ma. Klienci raczej nie interesują się, z kim jest związana firma, która im sprzedaje mieszkanie.

  Leszek Michniak sądzi, że informacje o przeszłości Czarneckiego nie zaszkodzą jego biznesowi. Nieco inaczej uważa Wiesław Gałązka, wrocławski specjalista ds. wizerunku publicznego i medialnego.
  - Istnieje pojęcie dobrego imienia, które w tym wypadku ucierpiało - mówi Wiesław Gałązka. - Najbliższe dni będą decydujące dla wizerunku Leszka Czarneckiego.

  We wtorek najbogatszy Polak dawał do zrozumienia, że mogło dojść do manipulacji kursami jego spółek.
  - Jest wiele przyczyn, dla których kurs Getinu zaczął się gwałtownie obniżać - mówi Mirosław Saj, analityk Domu Maklerskiego DnB Nord. - Przede wszystkim zła sytuacja na giełdzie. Wtorkowa informacja o Leszku Czarneckim tylko przechyliła czarę goryczy i spotęgowała spadki. Jednak o manipulacji kursami Getinu raczej nie może być mowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama