Policja nagrodziła bohatera

  Policja nagrodziła bohatera

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianin złapał groźnego bandytę, który zabił w biały dzień. Jest bohaterem, a policja proponuje mu pracę.
  Łukasz Trojan, 24-letni wrocławianin, może mówić o sobie, że jest bohaterem. Narażając własne życie, pomógł zatrzymać zabójcę. W środę gratulował mu komendant miejski policji.

  Był 2 czerwca, około godziny 16.40. Trojan szedł jedną z ulic na wrocławskiej Leśnicy.
  - Zobaczyłem dwóch szarpiących się mężczyzn - wspomina. - Upadli na chodnik w centrum osiedla. Nagle jeden z nich wstał. Z brzucha drugiego wyjął nóż. Widziałem, jak go otarł z krwi o koszulę. Później odszedł, jak gdyby nigdy nic - relacjonuje.

  Łukasz Trojan bez chwili namysłu podbiegł do rannego. Ten ostatkiem sił wyszeptał, że dostał nożem. Trojan rzucił się w pościg za napastnikiem.
  - Kiedy przechodził przez przejście dla pieszych, rzuciłem się na niego. Podhaczyłem go i kiedy upadł, obezwładniłem - opowiada.

  Nożownik starał się uwolnić i uciec. Chciał też znowu użyć noża. Na szczęście, Trojanowi przyszedł z pomocą Paweł Hotowy - policjant, który właśnie skończył służbę w leśnickim komisariacie. Przechodził obok i zauważył szarpaninę. We dwóch przetrzymali bandytę, aż nadjechał radiowóz. 55-letni napastnik trafił za kratki.

  Jego ofiara zmarła w szpitalu kilka godzin później. Szybko wyszło na jaw, że ten sam nożownik już wcześniej zaatakował innego człowieka.
  - Jestem dla pana pełen uznania - mówił wczoraj, na spotkaniu z Łukaszem Trojanem, Robert Wodejko, komendant wrocławskiej policji. - Takie zachowania należy podkreślać. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy taka bohaterska postawa to, niestety, rzadkość.

  Wrocławianin dostał pendrive'a, dyplom, wygrawerowaną tabliczkę z gratulacjami i maskotkę Komisarza Lwa. Komendant zaproponował mu też pracę w policji.
  - Mam pan świetne predyspozycje - zachęcał.
  Łukasz Trojan obiecał skromnie, że się zastanowi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama