Festiwal Jandy w Lądku-Zdroju

  Festiwal Jandy w Lądku-Zdroju

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś rozpoczyna się wielki festiwal w Lądku-Zdroju. Uzdrowisko w Kotlinie Kłodzkiej odwiedzi Krystyna Janda. Właśnie imieniem tej artystki nazwano spotkania ze sztuką.
  Festiwal Krystyny Jandy trwa do 30 sierpnia. Jego pierwsze trzy dni to spotkania z filmem. Będzie można zobaczyć "Tatarak" w reżyserii Andrzeja Wajdy, "Wróżby kumaka" (reż. R. Gliński) czy "Parę osób, mały czas" (reż. A. Barański).

  Od piątku prezentowane będą spektakle teatralne. Jako pierwszy - "Lament na placu Konstytucji". Sztukę będzie można zobaczyć na Rynku w Lądku-Zdroju o godzinie 16.

  W sobotę 29 sierpnia o godzinie 20 gwiazda festiwalu zaprezentuje monodram - "Shirley Valentine". Po tym spektaklu planowane jest spotkanie Krystyny Jandy z publicznością. Poprowadzi je Sławomir Pietras, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Wyjątkowe wydarzenie zaplanowano również na niedzielę 30 sierpnia o godz. 16. Krystyna Janda nagra piosenkę o Lądku-Zdroju z tekstem Agnieszki Osieckiej. Utwór ma się stać hejnałem lądeckiego festiwalu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama