Legnica: Remonty męczą już kierowców

  Legnica: Remonty męczą już kierowców

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek rozpocznie się remont drugiej nitki ulicy Wrocławskiej w Legnicy: od placu Wilsona do mostu na Kaczawie.
  Samochody pojadą wyremontowaną jezdnią północną. Na tym odcinku prace rozpoczęły się w połowie maja i są praktycznie zakończone. Pozostały do położenia chodniki i namalowanie pasów.

  - Organizacja ruchu zostanie zmieniona z marszu - mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy. - Około godz. 11 zamkniemy jedną jezdnię i otworzymy dla samochodów drugą. Przez kilkanaście minut, zanim zostanie przestawiona sygnalizacja świetlna, ruchem pokierują policjanci.

  Drogowcy zapewniają, że nie powinno być wielkich korków. Podobnie było, gdy rozpoczynał się remont w maju. Nadal jednak przejazd tego odcinka w godzinach szczytu zajmie około kwadransa. Tłoczno będzie z tego powodu także na ul. Kartuskiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 94. Kierowcy, również jadący tranzytem np. z Chojnowa do Wrocławia, mogą tam natrafić na korki.

  Remont ul. Wrocławskiej według planów ma zakończyć się do 30 września. Wątpliwe jednak, by termin został dotrzymany. Podczas pierwszego etapu nastąpiły opóźnienia z powodu wysokiego stanu wody na Kaczawie, co spowodowało konieczność zdemontowania rusztowań na moście. A także odsłonięcia starych piwnic, które trzeba było zasypać.

  Remont jezdni południowej o długości 328 metrów, poza wymianą nawierzchni i położeniem nowych chodników, obejmie także wymianę przyłączy kanalizacji deszczowej i dobudowę przyłączy teleinformatycznych. Koszt całej inwestycji to 4,7 mln zł, z czego z budżetu państwa pochodzi 2 mln zł.
  Prace drogowe trwają także w Lubinie. Na ul. Skłodowskiej-Curie naprawiane są spore fragmenty jezdni, a w pobliżu dworca autobusowego budowane jest rondo.

  Spore utrudnienia na miejskich drogach napotkają także kierowcy przejeżdżający przez Głogów. Od kilku tygodni trwa remont ul. Armii Krajowej. Wymiana nawierzchni, krawężników i położenie chodników ma potrwać do końca sierpnia.

  Robotnicy pracują także na sporym odcinku ul. Kościuszki w Głogowie i weszli też z remontami na ulicę Wojska Polskiego, gdzie w szczycie tworzą się korki. Ulica zostanie gruntownie odremontowana dopiero w przyszłym roku.

  Współpraca: SEL

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama