Muzyka poważna ma zabrzmieć w Cieplicach

  Muzyka poważna ma zabrzmieć w Cieplicach

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W niedzielę z cyklu Cieplickie Koncerty Organowe w kościele parafii ewangelicko-augsburskiej przy pl. Piastowskim w Cieplicach usłyszymy koncert w wykonaniu Jana Bartłomieja Bokszczanina.
  Początek recitalu o godz. 19. Wstęp wolny.

  W programie są utwory m.in. Dietricha Buxtehude, Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Adama Sławińskiego i Feliksa Mendelssohna. Solista ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha.
  Był stypendystą w University of North Texas (USA) w klasie organów prof. Jesse E. Eschbacha. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich.

  Do Cieplic warto przyjechać wcześniej, bo o godz. 17.30 w muszli koncertowej rozpocznie się koncert zespołu fletów prostych Cantio Polonica z Białegostoku. Zespół działa od 1987 roku. Wykonuje muzykę dawną, świecką i religijną od renesansu do późnego baroku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama