Za kilka dni we Wrocławiu wsiądziemy do autobusów z...

  Za kilka dni we Wrocławiu wsiądziemy do autobusów z klimatyzacją

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Klimatyzowane autobusy zbawią nas od upałów. Do 2012 roku na trasach będzie ich już ponad sto.
  Zaledwie 33, ale lepsze to niż nic. Wreszcie we Wrocławiu pojawią się autobusy z klimatyzacją. Pojedziemy nimi już na początku przyszłego tygodnia.

  Firma EvoBus Polska, która dostarcza do Wrocławia sto autobusów mercedes citaro, właśnie kończy przygotowania ostatniej transzy taboru. W odróżnieniu od tych, które już jeżdżą po mieście, te będą mieć klimatyzację w całym pojeździe, a nie tylko w kabinie kierowcy.

  Robotnicy skończyli już montować w nich klimatyzatory i uszczelniać ściany izolatorami. Jak tłumaczy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, zdecydowali się zmienić zamówienie i doposażyć tabor w klimatyzację, żeby ulżyć mieszkańcom.

  Autobusy z klimą pojadą na liniach: 107, 612, 113, 122, 125, 126, 127, 134, 136, 400 i 409.
  - Klimatyzację będziemy włączać we wszystkie ciepłe dni. Nie chcemy ustalać konkretnej temperatury powietrza, od której ją uruchomimy, bo 25 stopni w duszny dzień nie jest równe odczuciom tej samej temperatury w dzień wietrzny. Ale pasażerowie na pewno nie będą odczuwać już upałów wewnątrz nowych pojazdów - mówi Witold Turzański, prezes MPK.

  Autobus kształtem niewiele będzie się różnił od mercedesów, które już jeżdżą po Wrocławiu. Na dachu będzie miał tylko zamontowaną instalację klimatyzacji, a w środku nawiewy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   autobusy (i tramwaje też)

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 16

   Nie chce się otwierać niektórym, a inni po prostu lubią ciepły, miły smrodek. Wielu pasażerów reaguje alergicznie na ruch powietrza, zamykając dopiero co otwarte okna, "bo wieje". Do tego dochodzą...rozwiń całość

   Nie chce się otwierać niektórym, a inni po prostu lubią ciepły, miły smrodek. Wielu pasażerów reaguje alergicznie na ruch powietrza, zamykając dopiero co otwarte okna, "bo wieje". Do tego dochodzą blokady z pasków gumy, pozakładane przez (chyba) pracowników MPK w ościeżnicach przesuwanych okien w tramwajach (po co?), skutecznie ograniczające wentylację i mamy to, co mamy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   otwieranie okien

   WS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 22

   Ludzie się gotują, ale okno otworzy jeden na 50 pasażerów. Codziennie jadę do i z pracy autobusem i niestety zazwyczaj połowa okien jest zamkniętych, bo nikomu się nie chce otworzyć ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a nowe skody

   wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

   A nowym tramwajom tez by sie to przydało dla wygody pasazerów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama