Licealiści z Uisel Studio kręcą film o błędnym rycerzu z...

  Licealiści z Uisel Studio kręcą film o błędnym rycerzu z Lubina (ZOBACZ ZWIASTUN)

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Licealiści z Uisel Studio kręcą film o błędnym rycerzu z Lubina (ZOBACZ ZWIASTUN)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Piotr Krzyżanowski

  Tytułowy bohater, czyli Krzysztof z Lubina, to bardzo współczesna postać.
  - Nękany licznymi przeciwnościami, nieszczęśliwie zakochany, staje się wariatem - opowiada Marcin Lesisz, reżyser i scenarzysta, od jesieni student szkoły filmowej w Łodzi.

  Bohater ruszył w swą życiową podróż. Krzysztofa gra Irek Staroń, uczeń III klasy I liceum, znany już m. in. z filmu "Powstaniec". Jako Sancho Pansa towarzyszy mu Maciej Kawa, od października student dziennikarstwa.
  W filmie jest sporo aluzji do aktualnych wydarzeń. Rycerz i giermek wędrują przez Dolny Śląsk. Na drodze spotykają mnóstwo epizodycznych postaci, w które wcielają się m.in. Dominik Kordiuk, Marek Poliszak, Wojciech Bowkun, Krystian Kukułka. W filmie, inspirowanym losami słynnego błędnego rycerza, nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. Dulcyneę gra Paula Kordiuk, która wcześniej wystąpiła w "Balladynie".

  O filmowej adaptacji dramatu Juliusza Słowackiego nakręconej przez licealistów z Lubina po naszej publikacji informowały nawet TVP i TVN.
  - Zdjęcia robiliśmy w Lubinie, na zamku w Grodźcu, w Zgorzelcu, scenę walki z wiatrakami kręciliśmy po niemieckiej stronie przy farmie wiatraków - opowiada Marcin Lesisz. - Teraz wybieramy się w góry. Nakręcimy tam finałową scenę.

  Filmowcy na razie nie zdradzają, jak zakończy się film o Krzysztofie. Zapewniają, że zaskoczą widzów.
  Autorami zdjęć są Krzysztof Maślejak, tegoroczny maturzysta, i Łukasz Kosior. Muzykę do "Krzysztofa z Lubina" skomponowała Orkiestra Rivendell.

  Premiera filmu młodych artystów zaplanowana jest na październik tego roku. Krzysztof z Lubina jest piętnastym filmem Uisel Studio, wspieranego przez Centrum Kultury Muza i Telewizję Regionalną.

  Zobacz zwiastun filmu:


  "Balladyna" - wcześniejszy film twórców z Uisel Studio

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama