PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

środa 16 maja 2012 r. imieniny obchodzą: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Gazeta Wrocławska » Fakty24 » Artykuł

Niczym ze starożytnej Grecji

Gazeta Wrocławska Małgorzata Kaczmar

Data dodania: 2009-08-19 19:40:01 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2009-08-19 19:40:01

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Niczym ze starożytnej Grecji

Adam Mikiciuk z ogrodową donicą, którą sam zrobił (© Adrian Gut)

Przy ul. Giżyckiej, w niedalekim sąsiedztwie ruchliwego pl. Kromera, znajduje się oaza spokoju. Nie bez kozery ogródki działkowe, które tu wyrosły, nazwano "Wytchnienie".

- Nigdzie indziej nie odpoczywa się tak dobrze, jak tu - twierdzą działkowicze, którzy uprawiają swoje ogrody w kompleksie działek "Wytchnienie". Odwiedziliśmy ich w ramach konkursu "Polski-Gazety Wrocławskiej" na najlepsze ogrody działkowe w naszym mieście.

Ale kompleks "Wytchnienie" nie słynie tylko ze spokoju, zieleni i ciszy. Miejscowi ogródkowicze są dumni z tego, że wiele ze sprzętów na swoich działkach skonstruowali własnymi rękami. I nie chodzi tu tylko o płoty czy huśtawki.

Adam Mikiciuk z dumą opowiada o cementowej rzeźbie - wazie, którą zrobił zupełnie sam. Ogrodowa ozdoba przypomina naczynia z czasów starożytnej Grecji.
∨ Czytaj dalej

- Naprawdę to dwie butelki po 5-litrowej wodzie mineralnej i miska oblana cementem - opowiada pan Adam.

To już ostatni kompleks ogródków, który prezentujemy w ramach naszego konkursu. W sumie opisaliśmy 15 różnych ogrodów we Wrocławiu. Wciąż jednak można wybierać najlepsze spośród tych, które zaprezentowaliśmy.

By zagłosować, wystarczy przesłać do nas kupon, który drukujemy w gazecie. Przypominamy, że głosujemy nie na pojedyncze ogrody, lecz na cały kompleks działek.
Państwa głosy zbieramy do piątku. Wyniki konkursu w sobotnim wydaniu naszej gazety.

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

ogrody

zgłoś 0 / 0

ursus (gość), 20.08.09, 17:15:23

Zabrać ogródki działkowe i zrobić parki dla wszystkich ludzi, przeciesz te ogródki nie spełniają dawnych form. Teraz więcej ziemi przeznacza się na trawkę i tam się griluje. A jak będą parki to wszyscy mieskancy z tego skorzystamy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozrywka

Gazeta Wrocławska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Gazeta Wrocławska", poniedziałek 21.11.2011

Kup e-wydanie

Prenumerata:

"Gazeta Wrocławska"
Dział Prenumeraty
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
071 374 81 15
p.jastrzebska@
gazeta.wroc.pl

Prenumerata domowa
Prenumerata teczkowa

Zamów prenumeratę

Reklama:

"Gazeta Wrocławska" Biuro Reklamy
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 374 82 49
faks 071 374 81 35

reklama.wroclaw@
polskapresse.pl

Więcej o reklamie (kliknij)

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

"Gazeta Wrocławska"
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 37 48 151

Kontakt z nami (kliknij)



Reporter dyżurny
71 37 48 205

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy jesteś skłonny płacić więcej za wywóz śmieci, jeśli w mieście będzie dzięki temu czyściej?