Legnickie Pole: Skaldowie zagrają niepełnosprawnym

  Legnickie Pole: Skaldowie zagrają niepełnosprawnym

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ponad pięć tysięcy wiernych zjedzie 28 sierpnia do Legnickiego Pola. Diecezja legnicka po 10 latach przerwy organizuje tam 2. Kongres Osób Niepełnosprawnych.
  Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. żona Prezydenta RP Maria Kaczyńska i wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. - Co roku latem ludzie pytali, kiedy znowu się spotkamy - mówi Joanna Płotnicka, wolontariuszka zajmująca się osobami niepełnosprawnymi w diecezji. - I wreszcie się doczekali. W przygotowania Kongresu zaangażowało się ponad stu wolontariuszy z regionu.

  Tegoroczna edycja Kongresu będzie przebiegać pod hasłem: "Jesteśmy dziećmi jednego ojca".
  - Celem naszego spotkania jest pokazanie ważnego miejsca osób niepełnosprawnych w Kościele i jeszcze większa integracja tych środowisk - mówi biskup pomocniczy legnickiej diecezji ks. Marek Mendyk. - Naszym hasłem jest danie członkom tych środowisk tego, czego im najbardziej potrzeba, czyli miłości.

  W Kongresu zostanie przeprowadzona m.in. katecheza dla osób z zespołem Downa.
  - Tym razem nie spotkamy się w Krzeszowie, lecz w Legnickim Polu - tłumaczy biskup legnicki ks. bp Stefan Cichy. - Wybraliśmy to miejsce, ponieważ istnieje tu prawdopodobnie największy w kraju dom pomocy społecznej dla kobiet.

  Biskup dodaje, że cel pierwszego Kongresu, integracja środowiska, został osiągnięty. Co roku ponad 5 tysięcy osób niepełnosprawnych i ich rodziny udają się w pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie. W sobotę (29 sierpnia) Kongres zakończy się występem zespołu Skaldowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama