Opóźnienia remontów w legnickich szkołach

  Opóźnienia remontów w legnickich szkołach

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie wszystkie szkoły zdążą zakończyć remonty przed 1 września.
  Materiały podobne
  W Legnicy trwa remontowa gorączka. Na miesiąc przed początkiem roku szkolnego, 33 budynki szkolne uszkodził huragan. Do planowanych na ten rok 2,2 mln zł na wakacyjne remonty miasto musi wydać jeszcze blisko 200 tys. zł na ratowanie zerwanych dachów i elewacji, uszkodzonych przez padające drzewa.

  Pieniądze już znaleziono. Nie będzie nowych sal komputerowych w szkołach, zredukowana zostanie też liczba szkolnych psychologów. Ale najważniejsze dziś pytanie brzmi: czy zdążą przed 1 września?
  - Wszystkie remonty zakończymy w terminie- zapewnia Dorota Purgal, zastępczyni prezydenta Legnicy ds. oświaty. - Zrobimy wszystko, by dotrzymać terminu - dodaje Grażyna Ciosmak, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, które ucierpiało najbardziej. - Nie wyobrażam sobie, że młodzież przyjdzie, a z dachu szkoły będą spadać dachówki.

  Huragan uszkodził tu dach w wielu miejscach i prace mogą trwać nawet we wrześniu. Spadające drzewa uszkodziły ogrodzenie, chodnik i szkolne boiska. Wiatr przewrócił komin.
  - W uzasadnionych przypadkach, na przykład kataklizmu, rok szkolny w danej placówce może się rozpocząć później - informuje Kinga Skiba- Kuna z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. - Nie mieliśmy sygnałów, że tak będzie w Legnicy.
  Nie będzie nowych sal komputerowych w szkołach, zredukowana zostanie też liczba szkolnych psychologów.
  Z czasem ścigają się też pracownicy łatający dachy Zespołu Szkół Ekonomicznych, Przedszkoli nr 3 i4. Inne placówki z powodu aury także mają problemy z czasem. W Przedszkolu nr 7 zaplanowano odgrzybianie kuchni i pralni. Wybrano porę na osuszanie nie tylko z powodu przerwy w zajęciach, ale także upałów. Tymczasem lato obfitowało w deszcz.

  W Jeleniej Górze i Wałbrzychu nie ma obaw o opóźnienie letnich remontów szkół. Podobnie w Lubinie, gdzie zaplanowano na wakacje tylko dwie inwestycje - remont sanitariatów w SP 14 i zespół boisk przy Zespole Szkół Integracyjnych. Pozostałe szkoły remontowano w latach 2005-07.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama