Lubin: Spotkanie w sprawie prywatyzacji KGHM

  Lubin: Spotkanie w sprawie prywatyzacji KGHM

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na jutro, 18 sierpnia, centrale związkowe w KGHM zwołały wspólne spotkanie, a potem konferencję prasową w sprawie dalszej prywatyzacji Polskiej Miedzi.
  Jest to odpowiedź organizacji pracowniczych działających w spółce na decyzję rady ministrów o sprzedaży w przyszłym roku 10 proc. akcji KGHM.

  A wczoraj Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi wysłała NSZZ Solidarność list otwarty do wicepremiera Grzegorza Schetyny. Związkowcy odpierają w nim pojawiające się publicznie sugestie, że "KGHM trzeba sprzedać, m.in. dlatego, że rządzą tam związki zawodowe, które działają na szkodę spółki i pracowników".

  - Z całą stanowczością stwierdzam, że decyzja rządu RP o sprzedaży Polskiej Miedzi jest nonsensem ekonomicznym i spowoduje upadek polskiego przemysłu miedziowego - pisze Józef Czyczerski, przewodniczący Solidarności.

  Obecnie Skarb Państwa posiada prawie 42 proc. akcji holdingu. Po sprzedaży planowanego pakietu w 2010 roku resort chce zachować nadzór właścicielski nad spółką.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama