Ważne
  Kierunki dla pątników

  Kierunki dla pątników

  Zbigniew Próchniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sobotnie święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny może być okazją do odwiedzenia jednego z licznych na Dolnym Śląsku sanktuariów maryjnych. Kilka takich miejsc jest w Kotlinie Kłodzkiej.
  Wielu pielgrzymów wybiera bazylikę w Wambierzycach. 17 sierpnia 1980 roku papież Jan Paweł II dokonał koronacji figurki Matki Bożej, nadając jej tytuł Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

  Po drodze można odwiedzić jeszcze Bardo z sanktuarium ze słynącą z cudów figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem, tzw. Tronującej Madonny.

  Po drugiej stronie Kotliny, w rejonie Międzygórza, znajduje się na Iglicznej w Masywie Śnieżnika Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna".

  Można się wybrać do Grodowca, który słynął z obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem, który zaginął w czasie wojny trzydziestoletniej. Zastąpiła go cudowna figurka, którą możemy oglądać obecnie nad tabernakulum w ołtarzu głównym.

  Można też pojechać do Dąbrowicy - Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Uzdrowienia Chorych; Krzeszowa, gdzie jest sanktuarium maryjne otoczone kultem obrazu "Madonna z Dzieciątkiem"; Bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, a także Zielenic z obrazem Matki Boskiej, koronowanej w 1983 roku przez papieża Jana Pawła II.

  Pątnictwo do miejsc z cudownymi wizerunkami maryjnymi rozwinęło się już w XV wieku. Kult Matki Bożej sprawił, że 80 procent sanktuariów w Polsce jest jej poświęconych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo