Trwa festiwal Forum Musicum

  Trwa festiwal Forum Musicum

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wciągu kilku najbliższych dni na Forum Musicum będzie się wiele działo. Już piątkowego wieczoru w Teatrze Lalek zabrzmi muzyka XVIII-wieczna na historycznych klarnetach.
  Tajniki dętego, drewnianego instrumentu odkryje Christian Leitherer, specjalista w tej dziedzinie, a dzięki niemu przekonamy się m.in., jak brzmi i wygląda chalumeau (używany w baroku instrument przypominający kształtem flet prosty).

  W niedzielę z kolei na scenie letniej Teatru Lalek zobaczymy widowisko zwane "Baletem narodów", czyli tańce polskie, czeskie, słowackie i węgierskie plus ich barokowe transfiguracje.
  Wszystkie układy choreograficzne wykona słynny krakowski zespół Cracovia Danza z nieocenioną Romaną Agnel, która pielęgnuje historyczną kulturę taneczną. Zespołowi towarzyszyć będą Collegium Marianum z Pragi oraz Solamente naturali z Bratysławy.

  W poniedziałek w Teatrze Lalek posłuchamy muzyki na obój ze zbiorów drezdeńskich, z okresu, kiedy w tym wspaniałym mieście panowali August II Mocny i August III. Melomanów ucieszy obecność na scenie zwłaszcza oboisty Marka Niewiedziała z Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

  We wtorek w Teatrze Lalek królować będą barokowe utwory na flet, np. Jeana-Marie Leclair'a. A w środę wydarzenie bez precedensu - wykonanie całego cyklu wokalnego "Piękna młynarka" Franza Schuberta. Trudnego zadania interpretacji podjęli się Piotr Olech (alt) i towarzysząca mu Ewa Prawucka (fortepian).


  Forum Musicum
  wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20
  Bilety: 10-15 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama