Forum Musicum: Usłyszymy i średniowieczną mszę, i muzykę...

  Forum Musicum: Usłyszymy i średniowieczną mszę, i muzykę współczesną

  Magdalena Talik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czeka nas 13 wieczorów z muzyką graną zwłaszcza na instrumentach historycznych. Znamy program.
  Kiedy kilka lat temu Jan Tomasz Adamus prowadził festiwal Forum Musicum, jego pomysły na promocję okazywały się niezwykle odkrywcze i wpisały imprezę bardzo silnie w miasto. Koncerty odbywały się nie tylko w nobliwych salach koncertowych czy kościołach, ale we wnętrzach jeszcze mało znanych, a nawet klatkach schodowych starych, przepięknych kamienic.

  W tym roku szefem artystycznym Forum Musicum został jednak Tomasz Dobrzański, założyciel zespołu muzyki dawnej Ars Cantus.
  Jaki będzie sierpniowy festiwal pod jego skrzydłami, jeszcze nie wiadomo. Na razie znamy jednak dość bogaty i różnorodny (od średniowiecznej mszy po muzykę współczesną wykonywaną na instrumentach dawnych) program i wiemy, że odbędzie się 13 wieczorów z muzyką graną zwłaszcza na instrumentach historycznych.

  Na pierwszy ogień już 10 sierpnia (poniedziałek) w kościele św. Elżbiety wystąpi zespół wokalny Vox Nostra z Berlina, w którego wykonaniu program chorałowych śpiewów na Święto Wniebowzięcia NMP. Dwa dni później natomiast, 12 sierpnia (środa), w Auli Leopoldyńskiej muzyka klarnetowa z XVIII wieku w wykonaniu m.in. Christiana Leitherera (zagra na klarnetach barokowym i klasycznym).
  Początek wszystkich koncertów o godzinie 20. Bilety (15 zł normalne i 10 zł ulgowe) są do kupienia w miejscu koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem. Więcej na stronie forummusicum.com.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama