Nowy deptak na św. Jadwigi

  Nowy deptak na św. Jadwigi

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pod urzędem wojewódzkim stanie czerwona pufa, a tuż obok wielki amfiteatr. Wracając z niego, zjemy w młynie przy ul. św. Jadwigi dobry obiad. I w końcu będziemy podziwiać zabytki stolicy Dolnego Śląska z dala od huku silników.
  Ruchliwe ulice w centrum miasta zamienią się w spokojne, romantyczne deptaki. I to całkiem niedługo. Spacerowymi ulicami stały się już Szewska, Oławska i Świdnicka. Teraz czas na św. Jadwigi.

  Od listopada, kiedy zakończy się remont placu Bema, po jezdni do mostu Piaskowego nie pojadą już samochody. Po pierwsze po to, żeby nie wystawiać na działanie spalin i drgań zabytkowych budynków (wzdłuż jezdni jest sporo zabytków, m.in. okazały gmach biblioteki uniwersyteckiej na Piasku).

  Po drugie po to, by można było tamtędy spokojniej spacerować. Trasa, która wiedzie do Ostrowa Tumskiego, ma być rajem dla zakochanych.
  - Chcielibyśmy też, żeby w budynku po młynie Maria przy ul. św. Jadwigi powstała restauracja - mówi Piotr Fokczyński, miejski architekt.

  Kilka lat później, kiedy powstanie już tunel pod pl. Społecznym i poszerzona zostanie ulica Pułaskiego, w deptak ma szansę zamienić się ulica Kazmierza Wielkiego. Wtedy też zlikwidowane zostanie podziemne przejście dla pieszych na ul. Świd-nickiej. Urzędnicy planują, że w jego miejsce powstanie restauracja.

  Za trzy lata gotowe będzie inne miejsce do spacerowania - bulwar Dunikowskiego. Deptak powstanie od mostu Piaskowego do urzędu wojewódzkiego. Konkurs na projekt tego miejsca wygrała pięcioosobowa grupa Piotra Żurawia ze stolicy Dolnego Śląska. Plan jest imponujący - Wrocław ma się w końcu doczekać deptaka z prawdziwego zdarzenia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wow!!! Nowość na skalę światową!!

   qba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

   "Deptak ma być rajem dla pieszych i wielbicieli czterech kółek."
   Bardzo ciekawy pomysł. Innowacyjny.
   Trochę obawiam się jednak o wytrzymałość skarp dlatego, że jeśli cztery kółka wózków...rozwiń całość

   "Deptak ma być rajem dla pieszych i wielbicieli czterech kółek."
   Bardzo ciekawy pomysł. Innowacyjny.
   Trochę obawiam się jednak o wytrzymałość skarp dlatego, że jeśli cztery kółka wózków dziecięcych szkód nie zrobią to już TIR-ów na pewno.
   Natomiast o zdrowie i życie rodziców, dziadków i dzieci spacerujących w smrodzie spalin pomiędzy samochodami i TIRami się nie obawiam. W końcu jest to pomysł życia w symbiozie pieszych i zmotoryzowanych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Terenówką po ścieżkach

   benek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   cyt. "Deptak ma być rajem dla pieszych i wielbicieli czterech kółek. Ścieżki wzdłuż nabrzeża będą przebiegały na kilku poziomach"

   A to miło, że ktoś pomyślał o rowerzystach .
   Rozumiem że aby...rozwiń całość

   cyt. "Deptak ma być rajem dla pieszych i wielbicieli czterech kółek. Ścieżki wzdłuż nabrzeża będą przebiegały na kilku poziomach"

   A to miło, że ktoś pomyślał o rowerzystach .
   Rozumiem że aby jeździć o tych wielopoziomowych ścieżkach mam zrezygnować z roweru i pojechać tam czterema kółkami ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama