Ważne
  Wrocław: Polityka w tramwaju

  Wrocław: Polityka w tramwaju

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Patryk Wild, radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia ugrupowania Dolny Śląsk XXI (związanego z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem), został członkiem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.
  Będzie tam się zajmował inwestycjami i marketingiem. Wilda powołała rada nadzorcza spółki.

  - Co by tam nie robił, to i tak sobie nie poradzi. Bo się na tym nie zna - grzmi Jarosław Charłampowicz, szef klubu Platformy Obywatelskiej w sejmiku województwa. - Mamy tu do czynienia z politycznym nadaniem. Prezydent Rafał Dutkiewicz opłaca w ten sposób Wilda, bo ten przeszedł do jego ugrupowania - twierdzi polityk.

  Rafał Guzowski, dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki we wrocławskim magistracie, a jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej MPK, broni nominacji Wilda.
  - To wcale nie było tak, że prezydent Dutkiewicz nakazał nam przyjęcie Wilda - zapewnia. - Jego kandydatura to efekt długich rozmów. Wspólnie uznaliśmy, że się nadaje - przekonuje urzędnik.

  Guzowski wylicza, że Wild już w sejmiku zajmował się sprawami transportu publicznego. I wylicza, że Wild pracował wtedy nad projektem kolei aglomeracyjnej. A później - jako pracownik miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje - zajmował się torowiskami Tramwaju Plus.
  - Jego doświadczenie jest wystarczające, aby teraz pracował na rzecz MPK. Zwłaszcza że to ta spółka zarządzać będzie wagonami Tramwaju Plus. Wild się tu przyda - uważa Guzowski.

  Do tej pory w zarządzie MPK zasiadały dwie osoby: prezes MPK Witold Turzański i dyrektor ds. eksploatacji Zdzisław Ferenz.

  Wild jednocześnie przestał być pracownikiem Wrocławskich Inwestycji. Nową posadę obejmie od poniedziałku.
  - Nie chcę komentować tego, co mówi PO. Ale to są brednie - mówi Wild.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przyganiał kocioł garnkowi

   wezyr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

   Panie Charłampowicz a np zatrudnienie pani Lilli Jaroń - członka PO - na stanowisku sekretarza Urzędu Marszałkowskiego to nie było polityczne nadanie? a nowi szefowie ANR i AMW - konkurs konkursem...rozwiń całość

   Panie Charłampowicz a np zatrudnienie pani Lilli Jaroń - członka PO - na stanowisku sekretarza Urzędu Marszałkowskiego to nie było polityczne nadanie? a nowi szefowie ANR i AMW - konkurs konkursem ale nasz człowiek - czytaj z PO - musi wygrać :) - gratuluję, świetnie pan gra święte oburzenie i pobrzękuje szabelką :)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo