Dolny Śląsk zadba o turystów

  Dolny Śląsk zadba o turystów

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci chcą sprawić, że turysta będzie bezpieczny. Jak to zrobić? Mają powiedzieć sami urlopowicze.
  Specjalne ankiety przygotowane przez dolnośląskich policjantów trafiły już m.in. do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa-Zdroju i Kudowy-Zdroju.

  Są dostępne także w językach niemieckim i angielskim. Pytania dotyczą np. liczby patroli, które turyści widzieli podczas pobytu w kurorcie. Zagraniczni goście mają odpowiedzieć czy lepsza znajomość języków obcych przez funkcjonariuszy poprawiłaby ich poczucie bezpieczeństwa.

  W Karpaczu obcokrajowcy mogą na razie dogadać się po angielsku z jednym policjantem oraz dwoma władającymi językiem niemieckim. A nasze kurorty cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów zagranicznych. Ważne, by w razie kradzieży czy wypadku wszyscy mogli się porozumieć z funkcjonariuszem.

  - Będziemy uczyć policjantów języków obcych - zapowiada Wojciech Wybraniec z biura prasowego dolnośląskiej policji. We wrześniu w komendzie wojewódzkiej mają ruszyć kursy dla mundurowych z całego Dolnego Śląska.

  Policja zapewnia, że wyniki ankiet nie trafią do szuflady.
  - Jeśli turyści będą sugerować, by na ulicach było więcej patroli, jesteśmy w stanie to spełnić - zapewnia Bogumił Kotowski z policji w Jeleniej Górze. Ze szkolenia wróciło właśnie 10 funkcjonariuszy, którzy wkrótce rozpoczną służbę. - Widok na ulicy policjantów poprawia turystom samopoczucie - uważa Justyna Łukasik z Domu Wczasowego Jaś w Szklarskiej Porębie.

  Zdaniem władz i właścicieli pensjonatów z Kotliny Kłodzkiej, na ich terenie jest dość bezpiecznie.
  - To specyfika małych miejscowości, w których wszyscy się znają - mówi Dariusz Kupiec, wiceburmistrz Polanicy-Zdroju.

  Policjanci twierdzą, że już jest lepiej, bo spada liczba przestępstw: kradzieży, włamań i rozbojów. W powiecie jeleniogórskim od początku roku było 830 kradzieży z włamaniem. W minionym roku - o prawie 40 więcej. Ankiety będą w kurortach dostępne przez cały sierpień. Zimą można spodziewać się wprowadzenia w życie sugerowanych przez turystów zmian.

  Współpraca: PIEL

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama