Są pieniądze na nowy budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

  Są pieniądze na nowy budynek Uniwersytetu Wrocławskiego

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Biotechnolodzy będą mieli nowy gmach nad Odrą. Wypięknieje też całe nabrzeże przy Joliot-Curie.
  40 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej dostanie Uniwersytet Wrocławski na budowę budynku wydziału biotechnologii. Stanie on między mostem Pokoju a mostem Grunwaldzkim, w pobliżu powstającej biblioteki uniwersyteckiej i gmachu obecnego wydziału chemii. To dobra informacja nie tylko dla naukowców, ale też dla wrocławian, bo za trzy lata wypięknieje całe nabrzeże Odry w tym miejscu.

  Dziś uniwersytecka biotechnologia to jeden z najbardziej rozbitych wydziałów. Jedna trzecia naukowców pracuje w budynku na Tamce, inni przy ul. Przybyszewskiego, a dziekanat wydziału znajduje się przy Kuźniczej.
  - W nowym budynku znajdzie się miejsce dla wszystkich - zapewnia prof. Mariusz Olczak, odpowiedzialny za inwestycję pracownik wydziału biotechnologii. - Trzy duże sale wykładowe, które można połączyć w jedną na potrzeby dużych konferencji. Do tego dziesięć sal wykładowych i seminaryjnych, a na dachu duża szklarnia, w której trzymane będą rośliny i zwierzęta na potrzeby naukowców - wylicza.

  W szklarni znajdą się m.in. muchy i żaby oraz różne gatunki roślin, np. len czy nowe odmiany ziemniaków. Cały budynek ma być monitorowany przez 70 kamer. Dodatkowo, będzie na wysokości pierwszego piętra połączony z obecnym wydziałem chemii.
  - To będzie dla nas spore ułatwienie i możliwość prowadzenia wspólnych badań - wyjaśnia prof. Jacek Otlewski, dziekan wydziału biotechnologii. - A to między innymi dlatego, że będziemy wspólnie korzystać z nowoczesnych laboratoriów - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po zakończeniu obu inwestycji będzie to atrakcyjne miejsce dla spacerowiczów i rowerzystów.

   Smerf-Maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 43

   Tak, to miejsce mogłoby być atrakcyjne, pod warunkiem, że zostanie wybudowana kładka nad lub pod jezdnią tworząca prawdziwy ciąg rekreacyjny.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama