Więcej pieniędzy na drogi w regionie

  Więcej pieniędzy na drogi w regionie

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad 65 milionów złotych dofinansowania do remontów dróg, tzw. schetynówek, dostaną w przyszłym roku dolnośląskie gminy i powiaty.
  W tym roku samorządy z naszego województwa dostały już od rządu na ten cel 62,5 mln zł. Wczoraj wojewoda dolnośląski ogłosił, że w 2010 roku pieniędzy będzie o ponad 3 mln więcej. Gminy i powiaty mogą składać wnioski na przyszły rok od 1 do 30 września.

  Z tegorocznych pieniędzy udało się już między innymi wyremontować fragment drogi powiatowej ze Środy Śląskiej do Ciechowa czy odcinki gminnych dróg w Wabienicach (gm. Bierutów) i Piławie Górnej.

  Zakończono już 10 z 77 planowanych inwestycji. Pozostałe 67 mają być gotowe do końca listopada tego roku. Dzięki pieniądzom rządowym, nową nawierzchnię będzie miało prawie 65 km gminnych i 71 km powiatowych jezdni.
  - Program cieszy się wielkim zainteresowaniem naszych samorządów - podkreśla wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. - W 2010 roku Dolny Śląsk otrzyma więcej pieniędzy, bo rząd zmienił przepisy regulujące przyznawanie dotacji - dodaje.

  I wyjaśnia, że większe fundusze pójdą do województw, które mogą się pochwalić najdłuższą siecią dróg w regionie i najgęstszym zaludnieniem. A w tym rankingu nasze województwo uplasowało się bardzo wysoko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama