Lubin: Muzyka i spektakle na Polnym i Przylesiu

  Lubin: Muzyka i spektakle na Polnym i Przylesiu

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Do Lubina powracają latem teatry uliczne. Towarzyszą im muzycy z Polski, Ghany i Indii.
  Rozpoczynający się w sobotę dwudniowy Lubin Art Festiwal, z udziałem artystów z Polski, Czech, Niemiec, Ghany i Indii, to kontynuacja zawieszonego dwa lata temu cyklu "Sztuka na bruku". Spektakle i koncerty zaplanowano na osiedlach: Polne (na placu przy ul. Wierzbowej, za kościołem św. Jana Bosko) oraz Przylesie (obok Gimnazjum nr 1).

  Teatr Klinika Lalek pokaże "Poemat o słońcu i księżycu" - wielobarwną baśń z udziałem machin grających i jeżdżących, lalek, dzieci oraz aktorów w kostiumach (8 sierpnia, godz.
  19, Polne). "Z tohoto obrazu uż nikdy neodejdu" to tytuł spektaklu teatru Bile Divadlo z Czech, inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora i Czesława Miłosza (9 sierpnia, godz. 19, Przylesie).
  Teatr Prawdziwy uwspółcześnił opowieść o Antygonie (8 sierpnia, godz. 21, Polne), a Teatr Cztery Żywioły opowie o podróżnych z zapomnianej stacyjki kolejowej przeżywających przygody z pogranicza jawy i snu (9 sierpnia, godz. 21. Przylesie).

  Bardzo ciekawie zapowiadają się spektakle "Babel" Teatru Formy Scena Pantomimy (9 sierpnia, godz. 23, Przylesie) oraz "Odyseja kosmiczna 2009" Teatru na Walizkach (8 sierpnia, godz. 17, Polne).
  Wieczorami zaprezentują się teatry ognia. Będą również uwielbiani przez dzieci klauni Szoko-Koko, Cziko i Friko oraz Pirat Beluh i Ciotka Klotka (Polne: 8 sierpnia, godz. 17-20; Przylesie: 9 sierpnia, godz. 16--20). Muzycy z lubińskiej Orkiestry Rivendell poprowadzą warsztaty gry na instrumentach etnicznych. Bałkańskie rytmy będą królować podczas koncertu grupy Fanfara Kalashnikov z Rumunii. Naaman pobuja publiczność w rytmie reggae. Liverpool przypomni hity The Beatles.

  Z Ghany przyjadą muzycy i tancerze Adikanfo. Koncerty tego zespołu to ekspresyjne widowiska, wykonywane w tradycyjnych strojach i na tradycyjnych instrumentach.
  Niezwykły występ da indyjska grupa Dhoad Gypsies from Rajahstan. Przodkowie tancerzy i muzyków wywodzą się z prowincji Radżastan - ojczyzny Cyganów, wędrownych muzykantów. Dhoad Gypsies reprezentuje sztukę fakirów, tancerzy, poetów, zaklinaczy węży i muzyków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama