Ważne
  Zamkną zjazd z autostrady A4 do SSE w Krzywej

  Zamkną zjazd z autostrady A4 do SSE w Krzywej

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknie zjazd z autostrady A4 do specjalnej strefy ekonomicznej w Krzywej.
  Dla firm w strefie (pracuje tam 700 osób) to wielki problem. Czują się oszukane, bo obiecywano im świetne warunki, m.in. bliskość A4.
  - To wielki kłopot, a dla naszych klientów utrudnienie w dotarciu do firmy - skarży się dyrektor firmy Hormann Marek Gabryś. Tiry muszą jeździć objazdami dodatkowo 25-30 km, także przez wsie gminy Gromadka. - Te drogi nie nadają się do takiego transportu, ciężkie auta mogą narobić szkód - denerwuje się Gabryś.

  GDDKiA jest nieugięta.
  - Ten zjazd trzeba zamknąć, bo powoduje duże zagrożenie - mówi Joanna Wąsiel z wrocławskiej GDDKiA. Nie ma on bowiem dodatkowego pasa do włączania i wyłączania się z ruchu. Zjazd był dopuszczony do użytkowania warunkowo. - Teraz trzeba go zamknąć, gdyż ruch zwiększy się tu co najmniej dwukrotnie - tłumaczy Wąsiel. W połowie sierpnia będzie otwarty odcinek autostrady A4 - od Krzyżowej do Zgorzelca.

  Władze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA, do której należy podstrefa w Krzywej, twierdzą, że starały się zbudować zjazd, ale nie udało się. A GDDiA tego nie zrobi, bo nie jest on planowany w tym miejscu w ramach budowy autostrady A4.

  - Chcemy przebudować zjazd i rozpoczniemy inwestycję w tym roku - mówi wójt Gromadki Dariusz Pawliszczy. W pierwszym etapie powstanie pas zwalniający i zjazd w stronę Wrocławia. Potem zjazd z nitki do Olszyny. Pierwszy etap ma kosztować około miliona złotych. Mają złożyć się samorządy oraz LSSE. Może też firmy ze strefy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo