Legniczanie wspólnie z miastem odbudują park po nawałnicy

  Legniczanie wspólnie z miastem odbudują park po nawałnicy

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Spontaniczna akcja: mieszkańcy fundują drzewka. W piątek w czynie społecznym sprzątamy park.
  Legniczanie pokazują, że w ciężkich chwilach potrafią się zjednoczyć. Ważnym celem stała się odbudowa parku Miejskiego. Po apelu legnickiego aktora Pawła Palcata, który zaproponował zbiórkę pieniędzy na zakup drzewek, są już pierwsze efekty. Akcję wspierają medialnie legnickie redakcje - w tym "Polska-Gazeta Wrocławska".

  Witold Podedworny, właściciel wrocławskiego wydawnictwa Atut, wydrukuje cegiełki. Obiecał także przekazanie książek o Legnicy na aukcję.
  Koledzy z portalu LCA.pl dostali deklarację od legnickiego developera Michała Grali, właściciela firmy FSP. - To wspaniała idea, ten park musi stanąć na nogi. Deklaruję 5 tysięcy złotych w gotówce na sadzonki. Docelowo przekażę 50 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkań - obiecuje Michał Grala.
  Także łucznicy, których wichura dopadła w parku, zapowiedzieli kupno drzewka.

  Paweł Palcat od tygodnia nocami pisze listy do ewentualnych sponsorów z prośbą o wsparcie. Spotyka się ze stowarzyszeniami. Szuka przyjaciół, którzy pomogliby mu w tej akcji.
  - Ludzie są otwarci, deklarują pomoc - mówi Paweł Palcat. Z pieniędzmi nie chce mieć nic wspólnego, tym się niech zajmie miasto. Zastanawia się raczej nad sposobem, w jaki upamiętnić darczyńców.
  Paweł Palcat od tygodnia nocami pisze listy do ewentualnych sponsorów z prośbą o wsparcie.
  Prezydent Tadeusz Krzakowski zapewnia, że każda darowizna wpływająca na konto zostanie podana do publicznej wiadomości i przekazana na odbudowę parku. Miasto planuje też zdobyć pieniądze ze sprzedaży powalonych drzew na cele przemysłowe. Ale najubożsi mieszkańcy otrzymają drewno za darmo. Wydany też zostanie kalendarz na 2010 rok o parku Miejskim w Legnicy. - Razem odbudujemy park - obiecuje prezydent Krzakowski. - Stworzymy też aleję fundatorów, upamiętniającą darczyńców.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama